Informacijos karo, dezinformacijos ir propagandos temos Lietuvos visuomenėje ir žiniasklaidos priemonėse tapo labai aktualios nuo karo Ukrainoje pradžios.

Žurnalistas A. Matonis skaitė paskaitą apie propagandą ir jos atpažinimo būdus.

Žurnalistas A. Matonis skaitė paskaitą apie propagandą ir jos atpažinimo būdus.

Sąmoningas siekis paveikti mąstyseną, požiūrį ar kolektyvinę sąmonę bei atmintį aptinkamas visur: ne tik televizijų naujienų, bet pramoginio turinio laidose, filmuose, viešuose renginiuose ir net reklamose. Pripažįstama, kad siekį daryti tikslingą įtaką piliečių nuomonei nėra lengva atpažinti net ekspertams.

Todėl pirmadienį Kėdainiuose, Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje duotas startas visuomenės švietimo projektui „Sąmoningumas nugali propagandą“. Paskaitą parengė ir skaitė informacinio karo žinovas, žurnalistas Aleksandras Matonis. Jis supažindino į susitikimą atvykusius kėdaniečius su taikomomis propagandos priemonėmiss, kaip atpažinti vadinamąją minkštąją galią bei jos taikymo būdus, technologijas bei istorines ištakas. Pasitelkdamas konkrečius pavyzdžius ekspertas pasakojo, kokie yra informacinio puolimo tikslai ir taikiniai Lietuvoje, pristatė sėkmingai įvykdytas propagandos kampanijos.

Į susitikimą atvyko gausus būrys kėdainiečių.

Į susitikimą atvyko gausus būrys kėdainiečių.

„Pagrindinis paskaitos ciklas yra ne tik supažindinti su propagandos mechanizmais ir parodyti kaip jie formuoja mūsų nuomonę, bet skatinti diskusiją ir sustiprinti kritinio mąstymo gebėjimus. Sąmoningumo ugdymas visuomenėje yra efektyviausia vakcina nuo propagandos poveikio“, – sakė A. Matonis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.