Po vasaros pertraukos šiuolaikinio šokio sklaidos projektas „PROmetėjas“ atneša šokį į dar keletą vietovių Kauno regione, tarp kurių – Josvainiai bei Akademija Kėdainių rajone.

Edukacijomis pradėtas projektas pavasarį į sales jau sukvietė regiono gyventojus ir moksleivius, taip pat kvietė pažinti meno užkulisius rezidencijų metu, o naujų mokslo metų proga ragina į kultūrines patirtis stebint spektaklius įsitraukti visus.

Šiuolaikinis šokis – tai neformalusis ugdymas, tinkamas tiek moksleiviams, tiek ir mažiausiems žiūrovams. Šokio spektaklis „Lopšinė Žemei“, kurį J. Miltinio dramos teatras pristatys Josvainiuose rugsėjį, skirtas patiems mažiausiems 3–5 metų vaikams, o projekto „PROmetėjas“ metu vykusi Šiuolaikinio šokio asociacijos edukacija supažindino su žanru, padėjo moksleiviams ugdyti ne tik kūrybiškumą, bet ir taip reikalingus, visiems svarbius socialinius įgūdžius.

„Bendrojo ugdymo programa sumanyta ne šiaip sau. Meninis ugdymas padeda įgyti įvairias kompetencijas: ir bendrąsias, ir profesines, ir kitokias, itin reikalingas šiuolaikiniam žmogui. Vaikai tai gali gauti ir per šiuolaikinį meną, raišką, o tokių pamokų reikia labai daug“, – mintimis dalinasi spektaklio „Lopšinė Žemei“ režisierė, šiuolaikinio šokio asociacijos narė, edukatorė Ieva Jackevičiūtė. 

Tuo tarpu akimirkai atsitraukti nuo intensyvaus rudens ritmo kvies šiuolaikinio šokio trupė „Nuepiko“. Įkvėpti savų ir svetimų „perdegimų“ šokėjai Marius Paplauskas, Marius Pinigis ir Andrius Stakelė spektaklyje „Perdegimas“ imasi tyrinėti ir menine kūno kalba interpretuoti perdegimo reiškinį. Trijų šokėjų grupė šių metų projektą „PROmetėjas“ vainikuos Akademijoje.

Šiuolaikinio šokio sklaidos projektas „PROmetėjas“ vyksta antrus metus. Projekto veiklose šiuolaikiniu šokiu jau mėgavosi apie pusantro tūkstančio Kauno regiono kultūros mėgėjų, o su šiuolaikiniu šokiu susipažįstantys žiūrovai bei edukacijų, rezidencijų dalyviai džiaugiasi unikalia proga bei skatina ir toliau domėtis šiuo žanru.

Šiuolaikinio šokio programa „PROmetėjas“ kelionę Kauno regione tęsia iki rugsėjo 23 dienos. Visi projekto renginiai nemokami. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kauno regiono savivaldybės.

Panašios naujienos