Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus kvietimu atvykę Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas aptarė su rajono gyventojų saugumu susijusius klausimus, nuveiktus darbus, pasidalino ateities planais.

Meras teigė, kad tokie susitikimai su tarnybų vadovais yra periodiniai, o bendradarbiaujant ieškoma optimalių variantų saugumo situacijai pagerinti.

Skiria lėšų dūmtraukiams įsigyti

„Ieškome bendrų sąlyčio taškų, kur galėtume dirbti kartu, kad problemų būtų mažiau. Šiandienos susitikimo metu plačiau buvo kalbėta apie priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos veiklą. Vienas mums pateiktų prašymų buvo, kad skirtume didesnį dėmesį socialiniuose būstuose esančių krosnių ir dūmtraukių priežiūrai. Tiesa, mes kiekvienais metais ir taip tam skiriame apie 20 tūkst. eurų, tokia pati suma numatyta ir šiems metams. Šiuo metu dūmų detektoriai yra įrengti beveik visuose socialiniuose būstuose, tačiau yra bėda – kai kurie gyventojai nėra sąmoningi ir specialiai iš detektorių išima elementus, kad šie neveiktų“, – nūdienos realijas pristatė meras.

Meras taip pat teigė besitikintis, kad šiais metais Savivaldybės priešgaisrinę tarnybą pasieks dar du gaisrinės automobiliai. Juos žadama nupirkti iš Švedijos Svalovo bendruomenės (su kuria mūsų savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį).

Kyla į kovą su kontrabandinėmis prekėmis

Po susitikimo su meru Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas A. Eidimtas sakė, kad šiais metais priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir toliau didelį dėmesį skirs prevencinei veiklai, dūmų detektorių pastatų patalpose įrengimui. Susitikimo metu jis trumpai pristatė 2017-ųjų metų statistiką: Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo 500 iškvietimų, rajone kilo 200 gaisrų ir buvo surengti intensyvūs 205 gelbėjimo darbai. Viršininkas pasidžiaugė, kad per praėjusius metus sumažėjo gaisrų individualiuose namuose, atvirose bei apleistose erdvėse.

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas A. Vaina pasiryžęs kovoti su narkotikų platintojais. „Mano žiniomis, pirmieji darbai jau yra – kratos buvo atliktos Kėdainių naktiniame klube, buvo sulaikytas ir vienas asmuo. Viršininkas pasiryžęs kovoti ir su kontrabandinių prekių platintojais. Tikiu, kad visa tai įneš pozityvių pokyčių mūsų savivaldybėje“, – po susitikimo su pareigūnais kalbėjo meras S. Grinkevičius.

Panašios naujienos