Birželio 15 d. 19 val. Senosios Rinkos aikštėje kėdainiečiai ir miesto svečiai išvys Alytaus miesto teatro spektaklį „Žydiška gatvelė“.

Šis spektaklis paremtas lietuvių ir žydų folkloru. Komiškos gyvenimo scenos, lydimos liaudies humoro ir autentiškų žydų šokių ir dainų kuria spalvingą dviejų tautų ilgamečio sugyvenimo paveikslą. Šalia augusių jaunuolių – žydų mergaitės ir lietuvių bernelio – meilės istoriją lydintys muzikiniai kūriniai perteiks nuotaiką, kurioje atsiskleidžia Lietuvos žydų puoselėjamas paveldas ir lietuvių noras suprasti bei įvertinti kitos tautos subtilybes.

Spektaklyje šalia Alytaus miesto teatro aktorių bus galima išvysti ir beveik 50 metų veikiančio, bene vienintelio Europoje populiarinančio nykstančią jidiš kultūrą, Lietuvos žydų dainų ir šokių ansamblio ,,Fajerlech“ dalyvius.

„Žydiška gatvelė“ – pilna gyvybės, vilties ir tikėjimo sala, kurioje dviejų įsimylėjėlių istorija tik dar labiau išryškina bei stiprina pasitikėjimą pamatinėmis lietuvių ir žydų tautų vertybėmis, parodo ir palygina dviejų kultūrų panašumus ir skirtumus.

Šis spektaklis yra Kėdainių kultūros centro jau ne pirmus metus netradicinėse rajono erdvėse organizuojamų renginių ciklo „(At)rask meną“ dalis.

„Kėdainių mugės“ ir Kėdainių kultūros centro inf.

F. Paulausko nuotrauka