Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lie­tuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanotas ir Akademijos gyventojas Antanas Svirskis – profesorius, habilituotas daktaras, augalų selekcijos ir sėklininkystės, netradicinių augalų rūšių tyrinėtojas, vienas iš ekologinės žemdirbystės pradininkų Lietuvoje.

Pasak šalies vadovo, daugelis apdovanotųjų ryžtingai ir drąsiai peržengia valstybių sienas, padėdami megzti tvarius tarptautinius taikos, draugystės ir kultūrinių mainų ryšius.

„Šiandien mes atsidėkojame tiems, kurie savo nenuilstamu darbu svarbiose visuomenės gyvenimo srityse nusipelnė mūsų dėmesio ir didžiausios pagarbos. Kiekvieno iš Jūsų pavyzdys ir gyvenimo istorija mums yra ir neįkainojama pamoka, ir įkvėpimo šaltinis. Geriau nei bet kas kitas žinote, kiek daug gėrio ir šviesos gali atnešti tiek nauja gera idėja, tiek ir pasiaukojamas kasdienis darbas. Kaip svarbu burti bendraminčius, pelnyti jų pasitikėjimą ir bendromis jėgomis siekti išsikeltų tikslų. Iš jūsų pastangų, kaip iš gražiausios mozaikos detalių, galiausiai susideda tai, ką gražiausio ir tauriausio turime savo šalyje. Savo žiniomis, patirtimi, moraline laikysena Jūs puošiate ir praturtinate bendrus mūsų namus“, – ceremonijos metu kalbėjo Prezidentas.

Parengta pagal prezidentūros inf.

Panašios naujienos