Balandžio 21-ąją šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Dotnuvos slaugos namuose, kuriuose gyvena 45 senyvi ir įvairių negalių turintys asmenys.

prezidente_6691Šioje įstaigoje dirba 32 darbuotojai.

Dotnuvos slaugos namų gyventojai neslėpė džiaugsmo ir gyrėsi Prezidentei gyveną pačiuose jaukiausiuose, rūpestingiausiuose ir šilčiausiuose namuose, mat įstaiga praėjusių metų pabaigoje perkelta į renovuotas patalpas.

Prezidentė apžiūrėjo įstaigą, jos turimą įrangą, susitiko su gyventojais. Šalies vadovei didelį įspūdį paliko nuoširdus pokalbis su šešiasdešimtmete Zita, kuri prieš penkerius metus patyrė insultą ir nuo tada negali savimi pasirūpinti. Apie senatvės problemas ir galimybę jų išvengti tokioje įstaigoje Prezidentė kalbėjo su Skirmuda bei Leonu Andriuliais, o buvusi chemijos mokytoja 88 metų Irena Blandytė Dalią Grybauskaitę sužavėjo šviesiais prisiminimais bei noru domėtis politika. „labai mėgstu žiūrėti žinias, analitines politikos apžvalgas, skaitau spaudą ir seku mūsų šalies gyvenimą. Džiaugiuosi, kad Jūs negailite laiko ir ištikimai tarnaujate mūsų šaliai. Jums linkiu sveikatos ir stiprybės dirbant Lietuvos labui“, – Prezidentei linkėjo senolė. Be to, ji paminėjo, kad vaikystėje gyvendama Gudžiūnų apylinkėse pažinojo tokį poną Grybauską, kurs galbūt galėjo turėti giminiškų ryšiu su šalies vadove.

D. Grybauskaitė ne tik apžiūrėjo įstaigą ir pakalbėjo su jos gyventojais, bet ir aptarė slaugos namų darbuotojų darbo sąlygas. „Šioje įstaigoje matau ne tik gražias, šviesias sienas, bet ir begalinį žmogiškumą. Gyventojai giria ir direktorių, ir slaugytojus, ir visą kolektyvą. Vadinasi, yra rastas teisingas raktas į senų žmonių orią senatvę. Esu įsitikinusi, kad būtina peržiūrėti mūsų socialinę politiką: būtina skatinti vaikų namų auklėtinių paėmimą į šeimas, o dėmesio negailėti senoliams, kurie nebeturi artimųjų ir negali savimi pasirūpinti. Slaugos namuose gyvena panašus vaikų ir senukų skaičius, tačiau vaikų išlaikymui skiriama dvigubai daugiau lėšų negu seneliams. Manau, kad tokią politiką būtina peržiūrėti“, – apžvelgdama įspūdžius, patirtus Dotnuvos slaugos namuose, sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentei atvykus į Dotnuvą ją sutiko ne tik slaugos namų šeimininkai, Dotnuvos seniūnas Vytautas Grigas, bet ir rajono meras Saulius Grinkevičius.

[tribulant_slideshow gallery_id=”84″]

Panašios naujienos