Lietuvos kariuomenė tęsia kovinės parengties patikrinimo pratybas: kariai treniruojasi skirtinguose Lietuvos regionuose.

Lietuvos kariuomenė tęsia kovinės parengties patikrinimo pratybas, kuriose tikrinamos pajėgų ir vienetų taktinės procedūros, gebėjimas persidislokuoti, tikrinama sąveika tarp skirtingų kariuomenės vienetų, pajėgų pasitelkimo algoritmai ir reakciją į galimas grėsmes su kitomis institucijomis, nurodoma pranešime žinaisklaidai.

„Šiuo metu įvairaus lygmens mokymuose Lietuvoje dalyvauja apie 3 tūkst. karių. Vykdome mums paskirtas užduotis. Kariuomenės veikla ir reakcija paremta žvalgybiniais indikatoriais, mūsų ir sąjungininkų turima informacija. Nedelsiant esame pasiruošę reaguoti ir paremti kitas valstybės institucijas, jei tik toks poreikis būtų”, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys.

Lietuvos kariuomenė informuoja, kad mokymuose ir toliau dalyvaus kariai iš visų Lietuvos kariuomenės pajėgų, kurie treniruosis poligonuose bei civilinėse teritorijose, dėl to karių, karinės technikos bei įrangos aktyvumas gali būti matomas skirtinguose Lietuvos regionuose.

ELTA

(Viršelio nuotr. – „K. m.” archyvo / fotografas Rolanas Valionis)