Dar 2018 metų pabaigoje Kėdainius pasiekė puiki žinia, kad Laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) dujų skaidymo gamyklą ketina statyti ir 20 milijonų investuoti visoje Europoje gerai žinoma bendrovė „AGA“. Tuo tarpu prieš keletą dienų buvo paskelbta, kad jau prasidėjo gamyklos projektavimo procesas.

Pranešama, kad 1 hektaro teritorijoje numatoma įrengti administracinį-buitinį pastatą, kompresorinę, rektifikacinę koloną, azoto bei deguonies talpyklas, autocisternų užpildymo stotis ir kitą technologinę įrangą. Administracinio pastato šildymui bus naudojama gamybos metu išsiskirianti šiluma. Pranešama, kad gamyklą adaptuoti Lietuvai patikėta įmonei „Baltic Engineers“.

Ši bendrovės „AGA“ investicija į Kėdainių LEZ – didžiausia per visą veiklos laikotarpį. Skelbiama, jog 20 mln. eurų investicija į azoto bei deguonies gamyklą Kėdainiuose – tai strateginis bendrovės žingsnis, siekiant aktyviai plėsti veiklą ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos šalių regione. Pasak įmonės vadovų, tokį sprendimą lėmė auganti vartotojų paklausa.

„Norime žengti koja kojon su dinamiškai besiplėtojančia Baltijos šalių pramoninių dujų rinka bei didėjančiomis mūsų klientų, kurie veikia pačiuose įvairiausiuose sektoriuose, nuo lazerinio pjovimo iki elektronikos ir maisto gamybos, investicijomis“, – pranešime spaudai cituojamas Baltijos regiono verslo plėtros vadovas Dalius Klyvis.

Tai jau antroji „AGA“ oro skaidymo gamykla Baltijos šalyse. Išskirtinai aukšto automatizacijos lygio ir naujausius saugumo standartus atitinkančią gamyklą statys „Linde Engineering“, o tai, kad gamyklos vieta numatyta arčiau klientų, ne tik sumažins transportavimo atstumus ir laiką, bet ir žalą aplinkai.

„Naujoji investicija – mūsų strategijos dalis. Tikime, kad ji padės mums tapti įvairiapusiais pramoninių dujų rinkos lyderiais. Jau daug metų padedame savo klientams gerinti darbo našumą, saugą ir kokybę bei ieškome naujų dujų panaudojimo sričių. „The Linde Group“ ir „AGA“ tiki tvaria Baltijos šalių plėtra, tai ir lėmė šį investicinį sprendimą. Manau, tai puiki žinia visam Baltijos šalių verslo sektoriui“, – teigia Baltijos regiono pardavimo ir rinkodaros vadovė Johanna Ylikoski.

Korporacija „The Linde Group“ – pasaulyje lyderiaujanti dujų gamybos ir inžinerinių sprendimų kompanija. Jai priklausančiose įmonėse dirba 63 tūkst. 500 darbuotojų, veikla vyksta daugiau nei 100 pasaulio valstybių.

2014 finansiniais metais korporacijos „The Linde Group“ pardavimai siekė 17,047 milijardo eurų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.