Nuo šiandien, vasario 27-osios iki rytojaus vakaro Kėdainių rajono gyventojai gali atiduoti savo balsą savivaldybių tarybų bei merų rinkimuose. Trečiadienio rytą startavo išankstinis balsavimas, kuris kol kas pasižymi gana dideliu aktyvumu. 17 valandos duomenimis, savo valią išreiškė beveik 300 kraštiečių.

Vienas pirmųjų pilietinę pareigą atliko Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Savo balsą kraštiečiai gali atiduoti Kėdainių rajono savivaldybėje, III aukšte esančioje salėje nuo 8 val. iki 20 val. Pirmąją dieną (iki pietų) kraštiečiai balsuoti ėjo itin aktyviai.

Balsuoja  itin aktyviai

Iš anksto, vasario 27-28 dienomis balsuoti turi teisę visi rinkėjai, negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę. Balsuojant iš anksto, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Išankstiniuose rinkimuose rinkėjo kortelę ir biuletenio išdavimo dokumentus pakeičia vienas jungtinis dokumentas – išankstinio balsavimo lakštas, išduodamas rinkėjui atvykus.

Pasak Gaivos Petrauskienės, Kėdainių rajono savivaldybės Nr. 19 rinkimų komisijos

pirmininkės, trečiadienį, pirmosiomis balsavimo valandomis aktyvumas  buvo labai didelis. Savo balsus jau atidavė ir Kėdainių rajono savivaldybės vadovybė: meras Saulius Grinkevičius ir mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

Šiais metais rinkimų teisę turi 42 043 rinkėjai, gyvenantys Kėdainių rajone, rinkimų apygarda yra suskirstyta į 52 apylinkes, kurios vykdo rinkimus, dirba 298 apylinkės nariai.

Rinkėjo kortelės nėra būtinos

G. Petrauskienė atkreipė dėmesį, kad rinkėjo kortelė yra tik vardinis kvietimas balsuoti ir nuoroda, kurioje apylinkėje reikėtų balsuoti. Tie rinkėjai, kurių rinkimų komisijos nariai nerado namuose ir rinkėjo kortelės neįteikė, gali vykti balsuoti tik su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu tiek išankstinio balsavimo metu, tiek rinkimų dieną.

„Teko sulaukti netgi piktų skambučių iš žmonių, kurie nesulaukė rinkėjų kortelių. Noriu pabrėžti, kad jos nėra būtinos norint balsuoti, o tų kortelės nešiojimas yra tiesiog senų laikų reliktas, prie kurio gyventojai jau yra įpratę. Tačiau vardinė kortelė nėra būtina einant balsuoti“, – pažymėjo G. Petrauskienė.

Balsuos ir namuose

Iš anksto rinkėjai gali balsuoti bet kurioje Lietuvos savivaldybėje, o rinkimų dieną tik savo apylinkėje arba bet kurioje kitoje savo savivaldybės rinkimų apylinkėje.

Šiandien rinkėjai, esantys Lietuvos teritorijoje sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ir globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, pradeda balsuoti ir tai daryti dar galės vasario 28 ir kovo 1 dienomis šiose įstaigose sudarytuose specialiuose punktuose įrengtose balsavimo vietose pagal grafiką nustatytomis darbo valandomis .

Tuo tarpu rinkėjai, kuriems rinkimų dieną bus sukakę 70 metų, neįgalūs rinkėjai ar laikinai nedarbingi, užpildę VRK patvirtintą formą P6 ir įtraukti į namuose balsuojančių rinkėjų sąrašą, galės balsuoti 2019 m. kovo 1–2 d. namuose nuo 8 iki 20 valandos.

Už pažeidimus gresia baudos

Asmenys, pastebėję galimus rinkimų vykdymo pažeidimus, juos turėtų užfiksuoti (nufilmuoti, nufotografuoti) ir atsiųsti elektroniniu laišku adresu rinkimai@kedainiai.lt, kreiptis į Vyriausiąją rinkimų komisiją trumpuoju telefonu 1855 arba rašyti laišką adresu rinkim@vrk.lt

„Labai svarbu, kad pažeidimus pamatę asmenys netylėtų, o praneštų mums“, – teigė G. Petrauskienė.

Primename, kad rinkėjo balsavimas už atlygį ar siūlymasis balsuoti už atlygį rinkimuose ar referendume užtraukia baudą nuo 300 iki 500 eurų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.