Pirmadienį prasideda vasaros priėmimas į profesines mokyklas. Norintys įgyti profesiją galės rinktis iš 44 profesinių mokyklų ir kitų švietimo įstaigų, vykdančių profesinį mokymą. Į valstybės finansuojamas vietas planuojama priimti 20,6 tūkst. mokinių.

Kaip nurodoma Švietimo , mokslo ir sporto ministerijos pranešime, teikti stojimo prašymus gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9–10 klasių mokiniai ir I–IV klasių gimnazistai, norintys mokytis atskirų profesinio mokymo modulių.

Pasirinkus specialybės modulį sudaromas atskiras mokymosi tvarkaraštis, kad būtų galima derinti ugdymą gimnazijoje ir profesinio mokymo įstaigoje.

Baigus gimnaziją ir stojant į tos pačios specialybės programą, modulis yra įskaitomas ir mokymasis sutrumpėja. 37 profesinio mokymo įstaigos gimnazistams siūlo rinktis per 270 profesinio mokymo modulių.

Prašymus stojantieji galės teikti LAMA BPO interneto svetainėje iki rugpjūčio 5 d.

Priėmimo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 9 d. iki 12 val., o sudaryti profesinio mokymo sutartis – rugpjūčio 9–13 d.Papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas bus skelbiamas rugpjūčio 14–25 d.

Prašymus dėl valstybės finansuojamų vietų galės teikti stojantieji, kurie nesudarė profesinio mokymo sutarčių dėl valstybės finansuojamos vietos pagrindinio priėmimo metu. 

Papildomo priėmimo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 27 d. Sutarčių sudarymas profesinėse mokyklose vyks rugpjūčio 28–30 d.

ŠMSM duomenimis, darbo rinkoje šiuo metu reikalingiausi inžinerijos, sveikatos priežiūros, informacinių technologijų, paslaugų sričių profesionalai.

Šiemet priėmimo į profesines mokyklas žiemos etapo metu sudaryta beveik 1 tūkst. mokymo sutarčių, mokiniai daugiausia rinkosi inžinerijos, sveikatos priežiūros sritis.

ELTA