Aplinkos ministerija primena, kad miškų savininkams, pertvarkantiems išretėjusius ir ekonomiškai menkaverčius medynus ar krūmynus į produktyvius ir atsparius klimato kaitai skiriamos dotacijos. Pasak ministerijos, tam valstybės biudžete numatyta 15 mln. eurų. 

Aplinkos ministrui patikslinus miško kirtimo taisykles, nuo šiol leidžiama vykdyti specialiuosius medynų ar krūmynų pertvarkymo kirtimus iki 30 metų amžiaus gluosnynuose, blindynuose ir baltalksnynuose, o 1 ha medynui pertvarkyti skiriama nuo 3 iki 3,9 tūkst. eurų, atsižvelgiant į sodinamas medžių rūšis, pranešime žiniasklaidai informuoja ministerija.

„Miško savininkai turėtų susidomėti šia priemone, kadangi procedūros dotacijai gauti nesudėtingos, o išretėjusių ir ekonomiškai menkaverčių medynų ar krūmynų pertvarkymas į produktyvius ir atsparius klimato kaitai medynus sustiprins miškų gebėjimą prisitaikyti prie klimato pokyčių“, – sakė Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos vadovas Algis Gaižutis.

Paraiškas galima teikti iki rugsėjo 15 d.

Planuojantiems tai padaryti, pasak ministerijos, reikia pasirengti miško želdinimo ir žėlimo projektą, suprojektuoti remiamas veiklas ir gauti leidimą kirsti mišką.

Projektus tvirtina ir leidimus išduoda Valstybinė miškų tarnyba, pažymima pranešime.

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paraiškas vertins, priims sprendimus dėl dotacijų skyrimo ir jas išmokės. Valstybinė miškų tarnyba atliks įvykdytų darbų patikrą.

Pertvarkyti medynai turės būti prižiūrimi ir saugomi miško savininkų lėšomis, informuojama ministerijos pranešime žiniasklaidai.

ELTA

(Viršelio nuotr. – Rolano Valionio)