Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS) per praėjusius metus daugiausia pranešimų gavo dėl galimų nesmurtinių vaiko teisių pažeidimų. Dažniausias informacijos šaltinis buvo policijos pareigūnai. Kėdainių rajone iš pernai gautų 814 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, policijos pranešimai sudarė net 551.

Informuoja nedelsiant

Glaudus abiejų tarnybų bendradarbiavimas prisideda prie savalaikės pagalbos sudėtingais atvejais, įsitikinusi Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Kėdainių rajone Vilma Juškevičienė.

 „Darbo metu mums gali paskambinti bet kas. O naktį, savaitgaliais ir švenčių dienomis specialiuoju telefono numeriu skambina tik policija. Ir tai būna itin sudėtingos situacijos šeimoje, kai kaimynai, artimieji ar kiti asmenys būna iškvietę į pagalbą policiją. Jei namuose tuo metu yra nepilnamečių, policijos pareigūnai nedelsiant informuoja mus. Tad nenuostabu, kad net 75 proc. pranešimų pasiekė iš policijos pareigūnų, bendradarbiaujant didesnių nesusipratimų nekyla, suprantam vieni kitus iš pusės žodžio. Kitaip būti ir negali, nes veikti beveik visuomet reikia čia ir dabar,“– kalbėjo V. Juškevičienė.

Už glaudų bendradarbiavimą ji negailėjo gerų žodžių Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkui Alvydui Vainai.

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Vaina, Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė, Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Kėdainių rajone Vilma Juškevičienė.

Nelieka abejingi

Kėdainių rajone iš pernai gautų 814 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, policijos pranešimai sudarė 551, kiti šaltiniai – 263. Kituose Kauno apskrities rajonuose panašios pranešimų tendencijos.

„Ne tik tarnybos, bet ir fiziniai asmenys (kaimynai, artimieji) nelieka abejingi į sudėtingas situacijas patekusiems vaikams. Džiugu, įsivyrauja supratimas, jog tik visi kartu galime pasiekti, kad mūsų mažųjų piliečių aplinka būtų saugesnė, o vaikystė – nerūpestinga“, – pokyčius įvertino V. Juškevičienė.

Visada reaguoja

Apie galimai reikalingą pagalbą vaikui pranešė ir savivaldybių atvejo vadybininkai, švietimo įstaigų atstovai, kaimynai, artimieji. Dėmesingi galimoms vaikų problemoms buvo medikai: jie apie pastebėtas problemas informavo 125 kartus.

Atkreiptinas dėmesys, kad ne visa informacija pasitvirtina. Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius per praėjusius metus iš viso 3497 pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Iš jų 696 nepasitvirtino.

Vaiko teisių specialistai reaguoja į visus raštu, žodžiu ar bet kokia kita forma gautus pranešimus apie galimus vaiko tiesių pažeidimus. 

Kauno apskrities VTAS inf.

Gautos informacijos apie galimus vaiko teisių pažeidimus (2019 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d.) pranešimų šaltiniai Kauno apskrityje.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.