Nuo šiol į gaisrus Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Pramonės ugniagesių komanda vyksta apynauju „Iveco“ markės automobiliu. Šios tarnybos ugniagesiai gelbėtojai džiaugiasi nauja modernia ir funkcionalia technika, kuri padeda greičiau pasiekti gaisravietę ir gesinti ugnį. Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos automobilių parko atnaujinimas prasidėjo prieš porą metų, kai rajonui vadovavo tuometinis meras Saulius Grinkevičius.


Pradėjo atnaujinimą

Pirmieji pokyčiai rajone įvyko 2018-ųjų pradžioje, kai Dotnuvos ugniagesių komandą pasiekė automobilis „Renault 210“, atkeliavęs iš Prancūzijos.

Nuo pat šalies Nepriklausomybės atgavimo tai buvo pirmas automobilis, kurį įsigijo mūsų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Pirmieji pokyčiai rajone įvyko 2018-ųjų pradžioje, kai Dotnuvos ugniagesių komandą pasiekė automobilis „Renault 210“, atkeliavęs iš Prancūzijos. Nuo pat šalies Nepriklausomybės atgavimo tai buvo pirmas automobilis, kurį įsigijo mūsų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Tų pačių 2018 metų pabaigoje rajono ugniagesių komandų parką papildė antras pirkinys – automobilis „Renault“, kuris tada buvo skirtas Pramonės ugniagesių komandai.


Perdavė kolegoms

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovo Andriaus Miliausko, šiemet Pramonės ugniagesių komandai teko modernus automobilis „Iveco“, pagamintas 2005 metais.

„Mašina atkeliavo iš Prancūzijos, kur ja buvo atliekami miškų gesinimo darbai. Dėl to automobilis buvo perdarytas ir pritaikytas darbui mūsų sąlygomis. Šiuo metu tai yra naujausia rajono ugniagesių gelbėtojų technika. Prieš tai turėtas, 2018 metais Pramonės komandai skirtas, automobilis „Renault“ perduotas Josvainių ugniagesiams“, – sakė A. Miliauskas.

Ugniagesys gelbėtojas Kęstutis Adomavičius rūpinasi, kad automobilis būtų visiškai paruoštas reaguoti į įvykius.

Senasis josvaniečių „Zil‘as“ išvažiavo į Šėtos ugniagesių komandą, o šėtiškių „Ural‘as“ perduotas Krakių ugniagesių komandai.

Reikia garažų

Šiuo metu rajone yra devynios ugniagesių komandos, o jų turima technika – keturiolika automobilių, daugiausiai yra sena ir nepatikima.

„Jau kelerius metus iš eilės rajono ugniagesių gelbėtojų automobilių parkas atsinaujina. 2018 ir 2019 metais ugniagesių parką papildė nauji automobiliai. Šiuo metu jau turime tris naujas mašinas – dvi „Renault“ ir vieną „Iveco“. Dar tris mašinas reikėtų pakeisti naujomis“, – vardijo A. Miliauskas.

Nors ugniagesių technikos parkas atnaujinamas, tačiau bėda ta, kad ji netelpa į turimus senus garažus, nes automobiliai yra jiems per aukšti, todėl patalpas būtina pritaikyti naujai technikai.


Gesina 100 gaisrų

Per metus savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandos į iškvietimus išvažiuoja vidutiniškai apie 200 kartų. Maždaug pusės (100) gaisrų gesinime dalyvauja Pramonės komanda.

Tad naujasis automobilis jai buvo labai reikalingas.

„Iveco“ markės mašina kainavo apie 50 tūkstančių eurų. Jos galingumas – 176 kilovatų arba 236 arklio galių. Vandens talpa – keturi tūkstančiai litrų, keturi varomi ratai. Ja važiuoti gali trys ugniagesiai gelbėtojai. Tai – šiuolaikinė, atitinkanti europietiškus reikalavimus mašina.

Technika gera

Naujuoju automobiliu Pramonės rajono ugniagesių komanda jau gesino gaisrus Pelėdnagiuose, Šilainiuose, Pašiliuose.

„Mūsų komanda apima didelę dalį rajono – Kėdainių miesto ir Pelėdnagių bei Vilainių seniūnijas. Kitų seniūnijų ugniagesiai dirba tik savo seniūnijose. Tad darbo mums netrūksta, o nauja technika buvo labai reikalinga. Smagu dirbti“, – kalbėjo ugniagesys-gelbėtojas Kęstutis Adomavičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.