Vykdant Kėdainių rajono maudyklų vandens stebėsenos programą, prieš maudymosi sezono pradžią Visuomenės sveikatos biuras pradėjo tirti vandens kokybę. Pirmieji maudymviečių vandens ir smėlio tyrimai paimti 2020 m. gegužės 21 dieną. Maudymosi sezonas pagal Lietuvos gamtines sąlygas ir higienos normos reikalavimus prasideda birželio 1 dieną, o baigiasi rugsėjo 15 dieną.


Maudymosi sezono metu vanduo bus stebimas aštuoniolikoje maudymosi vietų (2019 metais stebėsena buvo vykdyta 16 maudymosi vietų). Atsižvelgus į seniūnijų ir gyventojų prašymus bei įvertinus maudymviečių būklę jų infrastruktūrą ir priežiūrą, buvo atsisakyta imti tyrimus neprižiūrimose ir sunkiai pasiekiamose vietose.

2020 metų vasaros sezono metu bus stebima šių maudymviečių vandens mikrobiologinė ir cheminė tarša: Kėdainių miesto seniūnijoje ‒ Babėnų karjeras, Keleriškių ir Bartkūniškio tvenkiniai, Nevėžio upė ties Justinavos sodais ir ties Skongalio gatve; Pelėdnagių seniūnijoje – Ašarėnos ir Labūnavos tvenkiniai, Pėdžių karjeras, Nevėžio upė ties Pašilių sodais; Josvainių seniūnijoje ‒ Angirių tvenkinys ir Šušvės upė Josvainiuose; Gudžiūnų seniūnijoje – Gudžiūnų ir Miegėnų tvenkiniai; Krakių seniūnijoje – Krakių tvenkinys; Surviliškio seniūnijoje – Nevėžio upė; Truskavos seniūnijoje – Dvariškių karjeras; Dotnuvos seniūnijoje – Dotnuvėlės upės tvenkinys Akademijoje; Vilainių seniūnijoje – Aristavos tvenkinys.

Pirmi maudymviečių vandens ir smėlio tyrimai paimti 2020 m. gegužės 21 d. Tyrimus atliks Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Mėginiai bus imami pagal grafiką kas dvi savaites ir pakartotinai, jeigu vandens tarša viršys leistinus normatyvus.

Informacija apie maudyklų vandens kokybę, trumpalaikės taršos ar išskirtinių situacijų atvejus viso maudymosi sezono metu bus teikiama: Kėdainių rajono savivaldybės ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje, socialiniame tinkle „Facebook“. Duomenys apie maudymosi vietų vandens ir smėlio tyrimus reguliariai bus perduodami Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui.

Kėdainių rajono Visuomenės sveikatos biuro inf.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.