Evangelikų liuteronų kunigas Arvydas Malinauskas sulaukė gerų žinių – pagaliau pradedamos restauruoti Kėdainiuose esančios liuteronų bažnyčios koplytėlės.

IMG_0631„Šitas koplytėles, kaip ir bažnyčią būtina gelbėti nuo sunykimo. Buvome parengę projektą bažnyčios restauracijai. Ją norime sutvarkyti ir šiuose maldos namuose įkurti lietuvių liuteronų kultūros bei istorijos centrą. Bažnyčia taip pat liks tarnauti ir tikintiesiems. Gaila, bet projektas nebuvo patvirtintas. Turiu vilties, kad valdžios ras galimybių pradėti tvarkyti šią unikalią bažnyčią. Taip pat nuolat bendraujame su kolegomis užsienyje, galbūt jie padės rasti dalį restauracijai reikiamų lėšų“, – sakė kunigas A. Malinauskas.

Nors bažnyčia ir lieka be restauracijos meistrai šiomis dienomis pradeda tvarkyti greta esančias tris koplytėles bei stogastulpį. Jų remontui lėšų skyrė rajono savivaldybė. Darbai patikėti UAB „Tarda“ specialistams.

IMG_0632„Koplytėlės taip pat yra labai prastos būklės. Jos graužiamos druskų. Yra žinių, kad kažkada jose buvo laikomos odos, tad dabar dar jaučiame sandėliavimo pėdsakus. Gerai, kad bent maži žingsneliai žengiami saugant mūsų kultūros paveldą. Sutvarkius koplytėles, pagražės bendras miesto veidas, mūsų kalvelė taps jaukesnė, estetiškesnė ir patrauklesnė“, – įsitikinęs evangelikų liuteronų kunigas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.