Planai plėsti šalia Sirutiškio esančių Daškonių kapinių teritoriją pradedami įgyvendinti ir jau netrukus šiose pagrindine miesto laidojimo vieta tapusiose kapinėse atsiras papildomas tūkstantis palaidojimo vietų. Tiesa, laidojimui skirti sklypai bus išdėstyti kiek kitaip – nuo šiol, taupant ir norint kuo efektyviau panaudoti turimą vietą, dvi kapavietės bus sujungtos į vieną, o antkapiniai akmenys bus sustatyti nugaromis vienas į kitą. Tokia praktika užsienio valstybėse yra naudojama jau seniai.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio, ši plėtra numatyta dėl augančio naujų kapaviečių poreikio.

„Daškonių kapines reikia plėsti, nes Kauno gatvės kapinėse vietų praktiškai jau nebėra – čia laidojama tik įrengtose šeimos kapavietėse, Daškonių kapinėse vietų taip pat sparčiai mažėja. Todėl buvo numatyta plėtra – kapinėse papildomai bus įrengti trys kvartaliukai, kuriuose planuojame įrengti apie tūkstantį kapaviečių“, – sakė administracijos direktorius. Šiuo metu tik Dotnuvos gatvės kapinėse dar yra laisvų palaidojimo vietų.

Kėdainių miesto seniūnija jau pradėjo plėtros darbus: dar praėjusiais metais būsimų kapaviečių vieta buvo apjuosta tvora, pakoreguotas apšvietimas, vykdytas žemių paruošimas kapavietėms, šiuo metu yra tvarkomi keliukai tarp būsimų kapaviečių.

Pasak O. Kačiulio, atsižvelgiant į tai, kad darbai bus atliekami per kelerius metus, lėšos darbams atlikti bus skiriamos pagal poreikį.

Šiai dienai dar nenumatoma ir kolumbariumų plėtra.
Nuo šiol naujai įrenginėjamame kapaviečių plote kapai bus sublokuoti po du, o antkapiniai paminklai liesis nugarinėmis dalimis. Praėjimo tarp nugarinių paminklų nebus – takeliais apeiti kapą bus galima tik iš trijų likusių pusių. Iki šiol nė vienoje rajono kapavietėje tokia praktika nebuvo taikoma.

Pasak administracijos direktoriaus, jau yra parengti planai ir Gėlainių kapinių (Dotnuvos sen.) plėtrai – čia bus papildomai įrengta apie 230 naujų palaidojimo vietų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.