Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį minima Globėjų diena. Siekiant pagerbti globėjus, atkreipti visuomenės dėmesį į globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą, visą savaitę Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko specialūs globėjų savaitės renginiai.

Atidaryta fotografijų paroda

Padėkojant globėjams už globojamus ar užaugintus vaikus, liepos 1 dieną Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje atidaryta fotografijų paroda „Mano šeima“. Joje – dvi dešimtys globėjų ir jų globojamų vaikų fotografijų, kupinų šilumos, pasitikėjimo, stiprių emocijų.

Vis tik, kaip parodos atidarymo metu sakė Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorė Sandra Sagatienė, gražiausias kūrinys – ne fotografija, o tai, ką sukūrė globėjai vaikų širdyse, priimdami juos ir sukurdami jiems šeimą. „Užauginti žmogų – didelė užduotis, didžiausias darbas, ir – mažiausiai apmokamas. Ačiū globėjams, kad atvykote, kad išdrįsote pasidžiaugti kartu su mumis savo atliekamu dideliu darbu. Šiandien yra 20 fotografijų, tikimės, kad kitais metais išdrįs visi 109 globėjai, esantys rajone. Linkiu jums sveikatos, stiprybės, energijos. Ačiū, kad išdrįsote kėdainiečiams pasirodyti, kokį atliekate darbą“, – dėkojo pagalbos šeimai centro vadovė.

Neteisti, atleisti, suprasti

Kėdainių rajono globėjai rūpinasi vaikais, dėl įvairių priežasčių, dažniausiai – nepriežiūros, smurto, likusiais be tėvų globos. Vaiko globa (rūpyba) gali būti laikinoji arba nuolatinė, taip pat turime budinčiųjų globotojų. „Globa – tai dvasinio tobulėjimo kelias, kuriame reikia išmokti neteisti, atleisti, suprasti“, – teigia globėja Kristina.

Nemaža dalis globoja savo artimųjų vaikus. Tarp globėjų yra ir močiutės, seneliai, ir jaunos merginos, kurios globoja sesutes ir broliukus. Ant jų pečių anksti krinta atsakomybės našta – būti mama, seserimi, drauge… Taip pat rajone turime globėjų, kurie nepabūgsta globoti paauglius. Štai pirmoji globotoja rajone, Jolanta, neseniai priėmė globoti jau trečia paauglę mergaitę.

Globos reikalus rajone kuruoja Kėdainių pagalbos šeimai centro Globos centras. Jame dirba darni vadovų, socialinių darbuotojų (globos koordinatorių) ir psichologių komanda, padedanti budintiesiems globotojams, globėjams (rūpintojams) spręsti įvairius iškylančius klausimus, konsultuojanti, organizuojanti, mokanti…  

Darna tarp specialistų ir globotojų

Liepos 2 dieną Kėdainių rajone, gamtos ir pramogų parke „Adomaitynė“ surengta uždara popietė budintiems rajono globotojams. Budintys globotojai laikinai likusį be tėvų globos vaiką prižiūri savo namuose, natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindami jam fizinį ir emocinį saugumą, ugdymąsi, auklėjimą, atliepia vaiko poreikius ir suteikia kasdienę priežiūrą.

„Kėdainių rajone iš tikrųjų yra darna tarp specialistų ir budinčiųjų globotojų. Mes drąsiai ramia širdimi atiduodame jums prižiūrėti vaikus“, – sakė S. Sagatienė.

Globotojų vardu Kėdainių pagalbos šeimai centro Globos centro kolektyvui padėkojo kraštietė Jurgita Špokienė. „Ačiū už gražų žodį ir už pastabėles, dėl jų mes tobulėjame. Tikrai yra darna, galime skambinti ir naktį, ištikus bėdai. Psichologė padeda, konsultuoja bet kuriuo metu tiek mus, tiek vaiką. Komanda nuostabi“, – tvirtino moteris.

„Mes jau porą metų kalbėjome, kad norime globoti vaikutį. Baigėme pasirengimą, tapome budinčiaisiais globėjais ir šiandien sulaukėme pirmojo mažylio. Kadangi tai pati pradžia, dar nežinome, kaip seksis, tačiau jaučiuosi rami“, – šypsojosi kita budinčioji globotoja.

Globėjų savaitės metu Kėdainiuose vyko įvairūs renginiai: Atvirų diskusijų diena Kėdainių pagalbos šeimai centre, paskaita „Mūsų emocijos“ elektroninėje erdvėje, paroda „Mano šeima“ viešojoje bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo skyriuje (veiks dvi savaites), popietė su budinčiais globotojais, kino teatras po atviru dangumi, o sekmadienį, 10 val., Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje, vyks šv. Mišios.

Jeigu norite rūpintis ir globoti

Kiekvienas, norintis tapti budinčiu globotoju, turi atitikti Civiliniame kodekse ir Socialinių paslaugų įstatyme numatytus reikalavimus budinčiam globotojui, vaikus globojančiai šeimai ir būti gavęs teigiamą išvadą iš Valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos atestuotų asmenų dėl pasirengimo tapti globėju.

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis į Globos centrą, įsikūrusį Kėdainių pagalbos šeimai centre, Vydūno g. 6, Kėdainiai, telefonu (8 347) 5 55 31.

„Kėdainių mugės“ nuotr.

Panašios naujienos