Laisvės atėmimo bausmę atliekančiam parlamentarui Vytautui Gapšiui išsaugojus parlamentaro mandatą, politologai tvirtina, kad Seimo reputacija visuomenės akyse gali dar labiau susvyruoti.

„Kartelė yra nuleista labai žemai, Seimas neprisiima atsakomybės už tai, kad turėsime Seimo narį, kuris yra nuteistas ir negali vykdyti Seimo nario funkcijų.

Faktai, kuriuos apie Gapšį skaitome kaltinamajame nuosprendyje, mano supratimu, yra pakankamai įspūdingi, kad toks žmogus apskritai negalėtų būti Seimo nariu.

Šiandien Seimas tiesiog atsisakė prisiimti atsakomybę už tai, jog Seimo nariu lieka asmuo, nuteistas politinės korupcijos byloje.

Galbūt Lietuvos Aukščiausiasis Teismas gali kitaip vertinti teisės taikymą, bet Seimo nariai turėjo vertinti tai, ką turime dabar, nepamirštant ir etikos, moralės aspektų“, – Eltai komentavo politologė Rima Urbonaitė.

„Kitaip tariant, Seimas šiandien pasakė, kad tokie asmenys kaip Gapšys gali išlaikyti Seimo nario mandatą ir kad Seimui teismų sprendimai, ypač Apeliacinio teismo sprendimai, nėra svarbūs“, – akcentavo politologė.

Panašiai situaciją vertino ir Vytauto Didžiojo universiteto politologas Ignas Kalpokas. Pasak jo, parlamento sprendimą dėl nuteisto Seimo nario galima traktuoti ir kaip teismų darbo įvertinimą.

„Reikia prisiminti, kad tai ne pirmas kartas, kai turime Seimo narį, sėdintį kalėjime. Pirmajame nepriklausomybės dešimtmetyje Seimas nesugebėjo panaikinti neliečiamybės Butkevičiui.

Kol kas 100 procentų turime precedentą, kad sėdėjimas kalėjime nėra pagrindas panaikinti Seimo nario mandatą. Tai tikrai nepasako nieko gero apie mūsų parlamentą ir jo narių požiūrį į vertybes ir teisėsaugos darbą“, – teigė I. Kalpokas.

Seimas ketvirtadienį apsisprendė nenaikinti „MG Baltic“ byloje įkalinimo bausme nuteisto parlamentaro V. Gapšio mandato.

Vykdant „MG Baltic“ byloje laisvės atėmimo bausme nuteisto parlamentaro V. Gapšio apkaltą, Seimas nutarė balsuoti keturiais biuleteniais. Tam, kad Seimo narys netektų mandato, užtenka, kad bent už vieną iš nutarimų balsuotų 85 Seimo nariai. Visgi nei vienas nutarimas nesurinko 85 parlamentarų balsų.

Iš viso balsavime dalyvavo 122 Seimo nariai.

LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad Liberalų sąjūdžio frakcija vieningai balsavo už V. Gapšio mandato panaikinimą.

„Vyko slaptas balsavimas, bet Liberalų sąjūdžio frakcijoje prieš balsavimą kalbėjome, kad mes mandato atėmimą palaikysime“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Kad liberalai balsuos už Seimo nario mandato panaikinimą V. Gapšiui, Seimo posėdžio metu viešai patvirtino ir Liberalų sąjūdžio frakcijos LR Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Šaltinis: ELTA

(LRT nuotr.)