Iš savo skaitytojų sulaukėme pranešimo, kad galinės autobusų stotelės (prie autobusų stoties) paviljono stiklai yra apipaišyti necenzūriniais užrašais, kurie žemina rajono ūkininkų (minimi konkretūs vardai ir pavardės) garbę. Nuvykę ir įsitikinę, kad tokie užrašai išties yra, informavome rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėją Danutę Mykolaitienę. Ji kreipėsi į miesto seniūniją ir įžeidžiantys užrašai buvo nuvalyti. Bet tuo istorija nesibaigė.

Pasirodo, panašiais užrašais buvo išmarginti ir kitų stotelių paviljonų stiklai. Buvo iškoneveikti ir Seimo nariai, paminėta merija (galbūt minty turėta savivaldybė) ir buvusios rajono vadovės bei kitų politikų pavardės. Kai šįkart apie tai informavome miesto seniūniją, seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė sakė, kad jai apie tai jau buvo pranešę seniūnijos darbuotojai.

„Užrašai bus nuvalyti artimiausiu metu. Priimtas sprendimas apvažiuoti visas mieste esančias stoteles ir apžiūrėti, ar jos yra tvarkingos, neaprašinėtos.

Įvairiais užrašais išmargintos ne tik autobusų stotelės, bet ir vaikų žaidimų aikštelės, atliekų konteineriai, renovuoti daugiabučiai namai.

Tokių vandalizmo atvejų mieste tikrai būna neretai. Berods, vasarą viena stotelė net buvo išpaišyta draudžiamais ženklais – svastikomis. Vandalų taikiniu tampa ir šiukšliadėžės, suoliukai. Viskas spardoma, laužoma, aprašinėjama, padegama, daužomi paviljonų stiklai. Mūsų darbuotojai turi gaišti laiką, visa tai tvarkyti, atstatyti, ieškoti priemonių, su kuo būtų galima nuvalyti užrašus, o tai juk kainuoja.

Tikrai nesuprantu, kaip gali kai kurie piliečiai taip nemylėti savo miesto ir negerbti čia gyvenančių žmonių? Kita vertus, stotelės yra prie pagrindinių gatvių, daugiabučių ar individualių namų. Negi gyventojai nemato, kas darosi po jų langais? Žinoma, yra žmonių, kuriems rūpi, kad miestas būtų gražesnis ir tvarkingesnis, bet yra ir nemažai abejingumo.

Tikrai noriu kreiptis į miesto gyventojus ir paprašyti, jei mato, kad kas nors elgiasi nederamai, niokoja viešąsias erdves ir bendrą turtą, užfiksuoti pažeidėjus, pranešti apie tai policijai ar bent jau sudrausminti. Turime suvokti, kad už piktadarių darbelius yra sumokama visų mokesčių mokėtojų pinigais. Juos tikrai būtų galima panaudoti prasmingesniems darbams“, – teigia miesto seniūno pavaduotoja.

Piktina ir gyventojus

„Koktu skaityti, kas parašyta. Kur nusirito mūsų visuomenė? Na, jei turi kažkam kokių priekaištų, tai turėk drąsos išsakyti tai akis į akį, kam šitaip darkytis? “, – nesupranta Vaclovas.

„Iš pažiūros atrodo, kad tai vaikiška rašysena, bet kuo vaikui galėjo užkliūti konkretūs rajono politikai ar ūkininkai, nežinia. Gal rašė jau pilnametis asmuo? Gal bandė įsidarbinti pas tuos ūkininkus ir kažkas nepavyko? Bet čia minimi ir Seimo nariai, merija, kažkaip nematau tame logikos“, – apie autobusų statelių stiklus numarginusius necenzūrinius užrašus kalbėjo kėdainietė Veronika.

„Panašių užrašų, mačiau, buvo galinėje stotelėje, po to nuvalė, o dabar čia, prie „Jaunatvės“, irgi pripaišyta. Ir netingėk šitaip eiti per miestą ir stoteles peizoti…

Maisto atliekos turi būti šiukšliadėžės viduje ar ant jos viršaus? (L. Pranckevičiūtės nuotr.)

Jūs nematėte, kas darosi stotelėje prie profesinio rengimo centro. Vasarą lyg buvo geresnė situacija, bet dabar vėl baisus vaizdas, kas tiems žmonėms darosi?“, – apie nesuprantamus poelgius kalbėjo vilainietė moteris.

Gresia atsakomybė

Kaip teigė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Danutė Mykolaitienė, už tokius ir panašius veiksmus yra numatyta atsakomybė pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 481 str. (nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas). Už tai gresia bauda nuo 30 iki 140 eurų. Už pakartotinai padarytą pažeidimą – bauda nuo 140 iki 240 eurų. Šios rūšies pažeidimus pagal kompetenciją tiria policija.

Nederamo elgesio apraiškų yra ir daugiau

Pasidairius po miestą matyti, kad tikrai yra nemažai objektų, kurie aprašinėti neaiškiais ir beprasmiais užrašais. Jų yra ir ant šaligatvių, vaikų žaidimų aikštelių, atliekų konteinerių, požeminių perėjų ir ant ką tik renovuotų daugiabučių namų…

Nevengiama ir šiukšlinti miestą. Pavyzdžiui, į kebabines pavalgyti einantys jaunuoliai tiesiog ant tako meta pakuotes, apdrabsto maistu šiukšliadėžių viršų…

Panašios naujienos