Praėjusį ketvirtadienį Kėdainių rajono policijos komisariate buvo organizuotas ataskaitinis susirinkimas visuomenei, jo metu buvo pristatyta policijos komisariato veikla per 2014 metus. Ir nors komisariato viršininkas Gintautas Dirmeikis pasidžiaugė puikiais nusikalstamų veikų ištyrimo rezultatais, policijoje dirbantiems pareigūnams kasmet kyla vis daugiau iššūkių. 

Policijos metinės ataskaitos klausėsi ne tik visuomenė ir policijos pareigūnai, bet ir rajono vadovai.

Policijos metinės ataskaitos klausėsi ne tik visuomenė ir policijos pareigūnai, bet ir rajono vadovai.

Per 2014 metų sausio– gruodžio mėnesius Kėdainių rajono policijos komisariate užregistruota 1515 nusikalstamų veikų (per 2013 m. – 1174), arba 341 nusikalstama veika daugiau nei 2013 m. Tokį žymų augimą sąlygojo vasario ir gegužės mėnesiais į teismus perduotos sukčiavimo bylos, prie kurių buvo prijungti daugiau nei 200 papildomų veikų epizodų. G. Dirmeikis pasidžiaugė ir itin aukštu nusikalstamų veikų ištyrimo procentu – per praėjusius metus jų buvo ištirta 62 proc. Pagal šį rodiklį Kėdainiai visoje Kauno apskrityje yra lyderiai.

Vagysčių bumas – dėl neapšviestų gatvių?
Tačiau per praėjusius metus bene trečdaliu išaugo nusikalstamų veikų, padaromų viešose vietose, skaičius. Deja, tačiau tik pusė jų yra ištiriama. Atskirai išskiriami ir nusikaltimai, padaryti gatvėse – jų skaičius, palyginti su 2013 metais, išaugo 63 proc. Dėl išaugusio pastarųjų nusikaltimų skaičiaus kaip viena priežasčių įvardijamas prastas gatvių apšvietimas. Per praėjusius metus išaugo ir nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, skaičius (2013 – 16 atvejų, 2014 – 18).
Kėdainių rajono policijos komisariate 2014 registruoti 37 sunkūs ar labai sunkūs nusikaltimai (trečdaliu daugiau nei 2013 metais). Ištyrimas siekia 75 proc. Praėjusiais metais mūsų rajone buvo nužudyti trys asmenys, ištirti keturi nužudymo atvejai. Beveik nepakito smurto artimoje aplinkoje tyrimų atvejų – jų būta 132. Tačiau vykta į 611 tokio pobūdžio iškvietimų. Registruotas ir beveik toks pat kaip ir 2013 metais viešosios tvarkos pažeidimų skaičius – 85. Nežymiai sumažėjo vagysčių skaičius – per 2014 metus įvykdyta 538. Ištyrimo rodiklis siekia 26 proc. Jis, palyginus su kitais Kauno apskrities komisariatais, yra vienas geriausių. Pasak G. Dirmeikio, tai sąlygoja geras policijos pareigūnų darbas, sėkmingai vystomos saugios kaimynystės programos.

Per metus nuostolių už 3 mln. litų
Per 2014 metus registruota 30 plėšimo, 149 sukčiavimo atvejų. Ypač išaugo nusikaltimų finansų sistemai atvejų (nuo 30 iki 147 atvejų), nusikalstamų veikų elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui ( nuo 2 iki 118 atvejų). Visi šie nusikaltimai – ištirti.
Praėjusiais metais bandyta papirkti 17 pareigūnų.
Kėdainių rajone įvyko 43 įskaitiniai eismo įvykiai, žuvo 7, sužeista 50 asmenų. Neblaivūs vairuotojai sukėlė 3 avarijas, sulaikyta 210 neblaivių vairuotojų.
Apskaičiuota ir nusikaltėlių padaryta žala – ji siekia apie 3 mln. litų. Sumai didelę įtaką turėjo tiriami du dideli žemės ūkio technikos gaisrų atvejai.

Pagyrų daugiau nei kritikos
Iki šiol Kėdainių policijos komisariate niekaip nepavyksta užpildyti tuščių pareigūnų etatų. Dabar trūksta 19 pareigybių. „Tendencijos – prastos. Jaunimas gana pasyviai žiūri į policiją. Likusiems darbuotojams dėl to didėja krūvis. Kadangi mažėja darbuotojų, liepos ir rugpjūčio mėnesiais teks laikinai uždaryti areštinę“, – sakė G. Dirmeikis. 37 pareigūnai jau turi didesnį negu 20 metų darbo stažą.
Per 2014 metus buvo nubausti ir septyni pareigūnai: 4 buvo parašyti papeikimai, 2 gavo pastabas, 1 pareigūnas gavo griežtą papeikimą.
Kiekvieną parą Kėdainių rajone budi du policijos ekipažai ir tyrėjų komanda. Pasak viršininko, ne visada pavyksta laiku reaguoti į vadinamuosius A ir B kategorijos skambučius – į juos reikia sureaguoti atitinkamai per 12 ir 20 minučių. „Laiku suspėjame sureaguoti tik į C kategorijos iškvietimus, į kuriuos nuvykti reikia per 1 valandą“, – sakė G. Dirmeikis.
Vis dėlto net ir išaugęs krūvis nesumažina gaunamų už policininkų darbą padėkų skaičiaus.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.