Bendruomenės pareigūnės A. Mickevičienė (kairėje) bei A. Pupkutė.

Bendruomenės pareigūnės A. Mickevičienė (kairėje) bei A. Pupkutė.

Policija žmogui tarnauja ir jį saugo, o ne vien tiktai baudžia ar baugina – tokią žinią skleidė Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, savo kasdieninio darbo subtilybes pristatę visuomenei.

„Tokius susitikimus su visuomene darome jau antri metai. Jų metu pristatome žmonėms, ką veikia policija. Taip pat daliname lankstinukus su kiekvienam gyventojui aktualia informacija – pavyzdžiui, kaip netapti sukčių, prekybos žmonėmis auka. Taip pat kaip apsaugoti savo būstą nuo vagių. Taip pat agituojame burtis į saugios kaimynystės grupes – juk norint būti saugiems, reikia ne tik policijos, bet ir pačių gyventojų pastangų“, – būti neabejingiems ragino bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė.

Renginio metu bendruomenėms pareigūnėms A. Mickevičienei bei Aušrai Pupkutei talkino ir policijos rėmėjai. Viena jų, Greta, puikiai pažįstanti šios profesijos darbo subtilybes ir jau ne vienerius metus talkinanti pareigūnams, agitavo jaunus žmones tapti policininkais.

„Darbas yra labai įdomus, kupinas adrenalino ir iššūkių. Žinoma, tam reikia drąsos ir ryžto, tačiau jei tau patinka padėti kitiems žmonėms, nesi abejingas svetinam skausmui – rinkis policininko darbą“, – šypsojosi mergina.

Galbūt auga būsimasis policininkas?

Galbūt auga būsimasis policininkas?

Renginio metu buvo galima ne tik pasižiūrėti į policininkų naudojamą techniką – motociklą bei patrulinį automobilį, bet ir patiems „pasimatuoti“ riaušių malšinimui skirtą amunciją, gėrėtis parodomąją tarnybinio šuns programa.

Taip pat buvo galimybė išbandyti ir specialius akinius, kuriuos užsidėjusiam žmogui sukeliamas pojūtis traktuojamas kaip vidutinis girtumas.

„Akiniai labai iškreipia vaizdą, sunku net pajudėti iš vietos, jie apsunkina net elementariausių veiksmų atlikimą. Žmogus pajaučia visus girtumo požymius. O juk būna, kad girtas ir sunkiai besiorientuojantis aplinkoje žmogus dar sėda už automobilio vairo“, – pasakojo policijos rėmėja Greta.

Lankytojai galėjo išbandyti ir dar vieną atrakciją – Lietuvos automobilių kelių direkcija atsivežė automobilių apsivertimo imitavimo įrenginį. Jo tikslas – parodyti, kaip svarbu važiuojant automobiliu segtis saugos diržus. Kelias sekundes esant viduje tenka pakabėti ir žemyn galva, ir virsti į abu šonus.

Vidutinio girtumo įspūdį sukeliantys akiniai.

Vidutinio girtumo įspūdį sukeliantys akiniai.

„Buvo šaunu“, – šūktelėjo tik iš įrenginio išlipęs vaikinukas.

„Šio su visuomene susitikimo tikslas – parodyti, kad policininkai nėra baubai ir jais neverta gąsdinti mažų vaikų. Norime įrodyti, kad mes esame visuomenės pagalbininkai“, – šypsojosi bendruomenės pareigūnės A. Mickevičienė ir A. Pupkutė.

Panašios naujienos