Rajono meras Saulius Grinkevičius ir laikinasis policijos komisariato viršininkas Artūras Jusas žada kartą per mėnesį rengti susitikimus ir aptarti situaciją rajone.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius susitiko su laikinuoju Kėdainių rajono policijos komisariato viršininku Artūru Jusu aptarti situacijos mieste bei rajone. Problemas savo seniūnijose taip pat išsakė susitikime dalyvavę seniūnai.

Reagavo rimtai

Jei anksčiau, kreipiantis į policiją, išgirsdavome, kad jie neturi galios ką nors padaryti ar mums rūpinčių problemų jiems spręsti nelabai priklauso, tai pirmieji naujojo policijos vadovo žingsniai nuteikia labai optimistiškai. Jis rimtai žiūri į problemas ir yra pasiruošęs imtis permainų“, – po susitikimo pabrėžė rajono meras S. Grinkevičius.

Pasak S. Grinkevičiaus, mieste ir rajone su teisėsauga susijusios problemos nėra naujos – tai prekyba narkotikais, nelegalūs prekybos alkoholiu ar kontrabandinėmis cigaretėmis taškai, chuliganiškas jaunimo elgesys, girtavimas viešose vietose, nesaugus automobilių ir motociklų vairuotojų elgesys už vairo.

Seniūnai nepatenkinti reforma

Seniūnai sutartinai pabrėžė, kad policijos reforma, kurios metu buvo panaikinti apylinkių inspektoriai, – ne į naudą. Seniūnams ir seniūnaičiams trūksta tiesioginio kontakto su pareigūnu, kuris žinojo seniūnijos problemas, su kuriuo būdavo vykdoma ir prevencija, reidai, lankomasi probleminėse šeimose. Pasigendama kontakto su pareigūnais po darbo valandų, savaitgaliais.

Kategoriška reformos atžvilgiu buvo ir Šėtos seniūnė Danutė Mykolaitienė, turinti didelę darbo patirtį teisėsaugos srityje: „Norėtųsi daugiau tikslinių priemonių, sprendžiant eismo saugumo, pastatų niokojimo problemas, reidų lankant jaunimo susibūrimų vietas. Ši reforma – nevykusi, nėra jokios prevencijos ir kontakto“, – sakė seniūnė, pabrėždama, kad šie priekaištai skirti ne policijos pareigūnams, o reformuotai sistemai.

Seniūnai įvardino ir problemiškiausias vietas: miesto P. Lukšio gatvės 5-ąjį daugiabutį, kuriame, kaip įtariama, viena gyventoja prekiauja narkotikais, alkoholį vartojančio jaunimo susibūrimo vietas prie „Giraitės turgaus,“ Ramybės skvere, Vilainių fontano, landynę bendrabutyje Dotnuvoje ir kitas.

Problemą mato bendravime

Savo ruožtu, policijos komisariato viršininkas A. Jusas priminė, kad apylinkės inspektorius dabar pakeitė vyriausieji tyrėjai, kurie turi teisę priimti sprendimus, skirstyti užduotis. Seniūnai, seniūnaičiai, socialiniai darbuotojai turi tiesioginę galimybę su jais susisiekti, planuoti reidus probleminėse vietose. Po darbo valandų ar prireikus skubios pagalbos geriausia skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112.

Į skambutį bendruoju pagalbos telefonu reaguoja arčiausiai esantis ekipažas, kuris skubiai atvyksta ir suteikia pagalbą“, – teigė A. Jusas.

Pasak komisariato vadovo, po šio susitikimo akivaizdu, kad trūksta bendravimo tarp seniūnų, bendruomenių atstovų ir policijos pareigūnų. „Tikiuosi, išsprendus šią problemą, jei bus žingsniai iš abiejų pusių, labai daug reikalų susitvarkytų. Tuomet pagerės ir saugumo situacija, ir žmonių nuomonė apie policijos pareigūnų darbą“, – mano A. Jusas, Kėdainiuose dirbantis nuo kovo mėnesio.

Komisariato vadovas taip pat žadėjo stiprinti eismo priežiūrą, vykdyti policijos pareigūnų reidus ir kvietė, iškilus reikalui, nedvejojant susisiekti su juo pačiu. Filmuotą medžiagą apie pažeidimus taip pat raginama siųsti policijai.

Susitiks kartą mėnesį

Labai gerai, kad naujasis policijos vadovas rodo iniciatyvą susitikti ir kalbėtis. Tokius susitikimus su savivaldybės, policijos, prireikus – ir su priešgaisrinės apsaugos tarnybos vadovu nusprendėme rengti kartą per mėnesį“, – teigė rajono meras S. Grinkevičius.

Siekiant padidinti gyventojų saugumą, savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriuje norima įsteigti trečią viešąją tvarką mieste prižiūrinčio darbuotojo etatą. Mero įsitikinimu, seniūnijose reikia aktyviau skatinti ir Saugios kaimynystės grupių kūrimąsi. Šėtos seniūnijoje veikia 4 tokios grupės, kitose seniūnijose po vieną – dvi. „Tai labai mažai, seniūnai turėtų organizuoti daugiau policijos pareigūnų susitikimų su gyventojais ir skatinti šią iniciatyvą“, – sakė meras.

Saugios kaimynystės priemonė yra prevencinė, jos esmė – gyventojų bendradarbiavimas su policija bei savivaldybe stiprinant saugumą gyvenamojoje vietovėje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.