Nuo birželio 1 d. atnaujinamas tarptautinių siuntų paieškos procesas ir kompensavimo taisyklės. „Lietuvos paštas“ atkreipia dėmesį į kelis esminius dalykus, kuriuos svarbu žinoti.

Tarptautinės paieškos formą nuo birželio 1 d. galės pildyti tik siuntos siuntėjas, nes apgadinus siuntą ar jai dingus kompensacija priklauso tik siuntėjui, kaip siuntos savininkui. Neregistruotoms ir sekamosios korespondencijos siuntoms paieškos paslauga nėra teikiama, nes pagal Pasaulinę pašto konvenciją ir Pašto įstatymą tokių siuntų praradimo atveju kompensacija nėra mokama.

Nuo siuntos išsiuntimo praėjus daugiau kaip 2 mėnesiams bus galima naudotis nemokama tarptautinės siuntos paieška.  Klientai, turintys verslo sutartis, nemokama tarptautinės siuntos paieška ir toliau galės  naudotis praėjus  1 mėnesiui nuo siuntos išsiuntimo.

Atliekant siuntos paiešką, nuo birželio 1 d. bus prašoma pateikti siuntos gavėjo pretenziją, patvirtinančią, kad gavėjas nėra gavęs siuntos. Šis dokumentas padės užtikrinti, kad klientui bus išmokėta kompensacija už prarastą siuntą, jei užsienio pašto tarnyba nepatvirtins ir nepateiks duomenų apie siuntos įteikimą. Nepateikus gavėjo pretenzijos  kompensacija gali būti neišmokama.

Rekomenduojama siuntoje siunčiamus daiktus įvardinti bei kitas detales pažymėti anglų kalba. Tai nėra privaloma, tačiau tai padės užsienio šalių pašto tarnyboms operatyviau vykdyti siuntų paiešką.

Nuo birželio 1 d. keisis kompensavimo tvarka iš dalies sugadintai siuntai – pagal vertę pagrindžiančius dokumentus bus kompensuojama tik tos sugadintos ar prarastos siuntos dalies vertė.

Naudojantis mokama siuntos paieškos paslauga ir nustačius, kad siunta yra dingusi ar prarasta, kompensacija mokama atsižvelgiant į pašto siuntos pateikimo siųsti dieną galiojusį specialiosios skolinimosi teisės (SDR) ir euro santykį. Mokestis už pačią siuntos paieškos paslaugą tokiu atveju taip pat bus grąžintas.

Parengta pagal Lietuvos pašto inf.