Sekmadienis, 22 gruodžio, 2024
2.8 C
Kėdainiai
PradžiaKrašto žiniosPokyčiai Kėdainių gaisrinėje: gautas naujas automobilis, keičiamas pastato stogas

Pokyčiai Kėdainių gaisrinėje: gautas naujas automobilis, keičiamas pastato stogas

-

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kolektyvas dalijasi džiugiomis naujienomis – automobilių parką papildė naujutėlė automobilinė cisterna „Scania“, baigiamas keisti ir pastato stogas.

Šie pokyčiai labai laukti. Tai palengvins darbo kasdienybę, ugniagesiai gelbėtojai turės geresnes sąlygas. Ypač reikėjo atnaujinti turimos technikos parką.

„Iki šiol turėjome gaisrinį automobilį MAN, pagamintą 2014 m., „Renault“ 2001 m. gamybos ir automobilines kopėčias ZIL, pagamintas 1989 m. Autocisterna ZIL 131 (1987 m.) buvo rezervinė.

Nuo šiol į gaisrus važiuos naujoji „Scania“, MAN ir automobilinės kopėčios ZIL. „Renault“ bus rezervinis automobilis“, – teigia Kėdainių PGT viršininkas A. Eidimtas.

Naujoji „Scania“ – moderni

Autocisternoje yra skaitmeniniai radijo ryšio terminalai, monitoriai, gale sumontuotos vaizdo kameros, kurios labai palengvins automobilio manevravimą atbuline eiga.

Kabinos išorėje yra nuotoliniu būdu valdomi žibintai, skirti namų numerių paieškai. Ant stogo įrengti tvirtinimai ištraukiamoms kopėčioms, kurie užtikrina šių kopėčių nuėmimą nelipant ant stogo.

Automobilinės cisternos gale sumontuoti sukabinimo įtaisai, galintys vilkti priekabą arba, prireikus, ištraukti užklimpusį automobilį.

Viduje taip pat yra įsiurbiamoji žarna, kuria bus galima pasipildyti vandens iš kokio atviro vandens telkinio. Cisterna pagaminta iš korozijai atsparių medžiagų ir yra gerokai talpesnė.

A.Eidimtas.

„Mūsų turėtas automobilis „Renault“ talpino 2 800 litrų, MAN – 3 000 litrų, o „Scania“ galės vežti dvigubai daugiau – net 6 000 litrų vandens.

Toks kiekis užtikrins ilgesnį nenutrūkstamą vandens padavimą į gaisro židinį.

Tų 3 000 litrų pakakdavo kokioms 5–7 minutėms, priklausomai nuo to, kiek ir kokio tipo švirkštų prijungta. Jei B tipo, tai vandens išeiga – 3,5 litro per sekundę, jei A tipo – 7 litrai.

O dabar galėsime nepertraukiamai gesinti daugiau nei 10 minučių.

Aišku, gaisras gaisrui nelygu, priklausys nuo to, kokio intensyvumo vandens srovės reikės gesinant liepsnas.

Kitas „Scania“ privalumas – ne dvi, o trys varomosios ašys, kas padės važiuojant prastesniais keliais – galėsime pasiekti ir sunkiau privažiuojamas vietoves, nors tokių iškvietimų nebūna daug.

Naujasis automobilis talpina tiek gaisrų gesinimo, tiek ir gelbėjimo darbams skirtą įrangą. Kabina erdvi, ugniagesiams yra daugiau vietos“, – apie gautos technikos privalumus pasakoja ugniagesių vadovas.

Vyko mokymai, pertvarkytas garažas

A. Eidimto teigimu, tam, kad „Scania“ tilptų įvažiuoti į garažą ir būtų lengviau ją parkuoti, teko pertvarkyti garažą, o po to jau vyko mokymai. Visos ugniagesių gelbėtojų pamainos išbandė naują automobilį, analizavo jo ypatumus, susipažino, kaip dirbti su įranga, kad po to, jau nuvykus į gaisrus ar gelbėjimo darbus, būtų viskas aišku ir procesas vyktų sklandžiai.

„Scania“ gabena didesnį kiekį vandens, svoris yra didesnis, tad ir suvaldyti automobilį bus truputį sudėtingiau. Bandyta manevruoti įvairiomis sąlygomis.

„Naujosios automobilinės cisternos plotis praktiškai nesiskiria nuo kitų – 2,5 m., su veidrodėliais – 3,5 m. Aukštis gal kiek didesnis nei MAN automobilio, ilgis panašus kaip ir automobilinių kopėčių.

Iš praktikos žinome, kad daugiabučių kiemuose būna sudėtinga privažiuoti prie namų vakare ar naktį, kai visi privažiavimai ir aikštelės yra užstatytos automobiliais. Ne visi vairuotojai laikosi reikalavimo nestatyti automobilio arčiau nei 5 m nuo įvažiavimo, kai kurie palieka automobilius ir prie pat požeminių konteinerių, kurie gan dažnokai dega.

Tokiu atveju neįmanoma privažiuoti arčiau gaisro židinio, tenka tiesti daugiau žarnų, ieškoti, iš kur paimti vandens, o tai reikalauja papildomo laiko. Norėtųsi, kad vairuotojai būtų supratingesni ir laikytųsi taisyklių“, – į opią problemą daugiaaukščių namų kvartaluose dėmesį atkreipia Kėdainių ugniagesių vadovas.

Keičiamas pastato stogas

Pokyčiai matomi ir ant Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato. Jį papuošė naujasis ugniagesių ženklas, keičiama stogo danga.

„Senas stogas vietomis jau buvo įtrūkęs, nebuvo labai sandarus, o danga buvo asbestinė. Dabar ji keičiama į naujesnio tipo, kad atitiktų senamiesčio zonai keliamus reikalavimus. Taip pat bus įrengti nauji lietvamzdžiai.

Darbai finansuojami iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skirtų lėšų.

Jei neiškils kokių nenumatytų kliūčių, planuojama visus darbus užbaigti dar šį mėnesį“, – džiaugsmingomis naujienomis dalijasi Kėdainių PGT viršininkas Andrius Eidimtas.

Ugniagesių būstinė – jau bus po nauju stogu. Darbai turėtų būti užbaigti sausio pabaigoje. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)

Taip pat skaitykite