Pro kėdainiečių akis neprasprūsta Didžiosios Rinkos aikštėje vykstantys pokyčiai. Čia klojamas naujas grindinys, vandentiekio trasai ruošiamoje zonoje vyksta archeologiniai kasinėjimai, sparčiai kyla bibliotekos ir kitų kultūrinių erdvių pastatas. O neseniai pietiniame aikštės pakraštyje, kuris ribojasi su Radvilų gatve, iškasti paskutiniai iš seniau aikštę juosusių medžių.

Po remonto Didžiosios Rinkos aikštėje bus sukurtos trys funkcinės zonos.

Pasak savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Vytauto Kundroto, šioje miesto praeičiai ir dabarčiai reikšmingoje aikštėje kuriamos trys funkcinės zonos.

Šiaurinėje aikštės dalyje, ties miesto rotuše ir paminklu Jonušui Radvilai, kuriama informacinė zona, kurioje bus įrengtas stendas apie lankytinus senamiesčio objektus. Informacija jame bus pateikta ir Brailio raštu.

Antroji zona, kurioje šiuo metu vyksta archeologiniai kasinėjimai, esanti arčiau Nevėžio, bus skirta pasyviam poilsiui. Čia planuojamos lauko kavinės su reikalinga infrastruktūra, kurios veiks sezono metu, per renginius.

Trečioji zona aktyviam laisvalaikiui kuriama prie rekonstruojamos buvusios „Saulutės“ ir Radvilų gatvės. Mažesniems renginiams skirta scena bus įrengta tarp dviejų naujojo pastato dalių, šalia suplanuota lygaus grindinio dalis, ant kurios galės vykti šokių pasirodymai, gatvės krepšinio varžybos ar kiti aktyvūs renginiai.

„Didesniems renginiams, koncertams bus statoma scena priešingame aikštės gale, nei iki šiol, tai yra, ties riba su Radvilų gatve. Todėl ir buvo pašalinti šiame pakraštyje augę medžiai“, – sakė V. Kundrotas.

Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo, aikštės planas visiškai suderintas su Kultūros paveldo departamentu, kuris patvirtino ir tai, kad Didžiojoje Rinkoje, kuri buvo turgaus aikštė, medžių nebuvo. O jei norėsis pasislėpti nuo saulės, pavėsį bus galima rasti po tentu, kuris bus ištempiamas renginių metu, taip pat lauko kavinėse po skėčiais.

Statybininkai aikštės remontą įsipareigojo atlikti iki miesto šventės, kuris vyks rugsėjo 7–9 dienomis.

 

Panašios naujienos