Prasidėjusios vasaros atostogos, pastarosios ypač karštos dienos vaikus ir paauglius traukia maudytis prie vandens telkinių. Tačiau atsipalaidavę jaunuoliai ne visada paiso saugos taisyklių prie vandens, o kai kurie galbūt tų taisyklių ir išvis nežino.

Tad Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai, nuolat susitikdami su mokiniais, primena, kaip saugiai elgtis prie vandens, kad nekaltas poilsis netaptų didele nelaime, bei kaip elgtis pastebėjus skęstantį žmogų.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos II pamainos ugniagesiai gelbėtojai apsilankė Sporto centre organizuotoje mažųjų vasaros stovykloje „Laimingi vaikai“, kurioje 7–9 metų amžiaus stovyklautojams ne tik pristatė savo naudojamą techniką, įrankius, jų panaudojimo galimybes, bet ir pasidalino patarimais, kaip saugiai elgtis prie vandens. Negana to, Vilainių baseine ugniagesiai gelbėtojai ir patys tobulino savo įgūdžius, imituodami skęstančiojo gelbėjimą. Jaunieji stovyklautojai visa tai, kas vyko, stebėjo su dideliu užsidegimu ir net patys tame dalyvavo.

„Prasidėjo maudymosi sezonas, tad mums dabar didžiausią iššūkį ir kelia poilsiautojai prie vandens. Vaikai, suaugę mėgsta maudytis, tačiau būna, kad neįvertina savo jėgų, nuplaukia per toli ir nesugeba grįžti į krantą. Taip pat maudosi nežinomuose vandens telkiniuose, šokinėja nuo tiltų, aukštų pakopų, neįvertinę vandens gylio“, – pagrindines problemas įvardijo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimundas Naruševičius.

Vaikams būtina maudytis prižiūrint suaugusiesiems, kurie galėtų suteikti pagalbą, taip pat privalu vaikus leisti maudytis su gelbėjimo priemonėmis. Atžalas reikia nuolat prižiūrėti.

„Nes pamatę vandenį mažieji visiškai atsipalaiduoja, nori žaisti, dūkti“, – pabrėžė pašnekovas.

Jam antrino ir stovyklos „Laimingi vaikai“ vadovas Vaidas Simanavičius, teigdamas, kad stovyklos metu yra ne tik pramogaujama, bet vaikai supažindinami ir su saugiu elgesiu gatvėse, prie vandens telkinių. Juk naudingų žinių niekada nebus per daug!

Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba beveik kiekvieną dieną sulaukia mokinių ir auklėtojų bei mokytojų, atvykstančių susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija, apžiūrėti technikos ir išklausyti edukacinę pamokėlę. Šiemet Kėdainių ugniagesius gelbėtojus jau aplankė trijų vaikų vasaros stovyklų poilsiautojai, o per akciją „Būk saugus, mokiny“ lankėsi daugiau nei 800 moksleivių. Vaikams buvo dalijamos prevencinės knygelės, atšvaitai, o aktyviausiems dalyviams – simbolinės dovanėlės.