Kėdainiuose, Skongalio gatvės gale pradedama kurti sveikatingumo ir aktyvaus poilsio erdvė. Ši, žalumos apsupta ir netoli nuo Nevėžio upės nutolusi vieta jau tapo mėgiama kraštiečių pasivaikščiojimo bei sporto vieta.

Startas tam jau duotas – prie pat pasivaikščiojimo tako buvo pasodinta 20 jaunų mažalapių liepaičių, į kurių sodinimą entuziastingai atvyko ir Kėdainių rajono savivaldybės vadovybė.

Medžiai oš ilgai

20 liepaičių bei 20 raudonųjų klevų (pastarieji medeliai jau pasodinti Kauno gatvės kapinių teritorijoje) yra dovana kraštiečiams.
„Vykdydami naujosios automobilių stovėjimo aikštelės prie Kėdainių ligoninės įrengimo darbus, turėjome išpjauti nemažai ten augusių medžių. Todėl vietoj nupjautųjų turėjome pasodinti naujus medelius, – sakė sodinimo darbus atliekančios bendrovės „Jonavos hidrotechnika“ vadovas Linas Usevičius. – Kėdainių rajono savivaldybės darbuotojai parinko medelius bei sodinimui reikiamas vietas. Iš viso šie darbai mums kainavo apie šešis tūkstančius eurų – į šią kainą įeina 40 sodinukų bei pats sodinimas. Taip, tai gana brangu, tačiau medžiai ilgaamžiai, čia oš ilgai“.

Jau netrukus – pagrindinė miesto maudymvietė

Naująja, po truputį gyvinama rekreacijai ir poilsiui skirta zona džiaugėsi ir rajono vadovybė. Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sakė, kad jau kitais metais Skongalio gatvės gale turėtų prasidėti miesto pagrindinės maudymvietės įrengimo darbai.

„Ši vieta kėdainiečiams, ypač tiems, kurie mėgsta aktyviai leisti laiką, yra puikiai pažįstama. Čia žmonės ir bėgioja, ir eina pasivaikščioti, ir dviračiais važinėja. Be to, man pačiam kartais tenka iš Pelėdnagių atvažiavus dviračiu šiuo takeliu pravažiuoti. Taigi, susiklosčius aplinkybėms (kuomet prie ligoninės iškirstus medžius privalu atsodinti naujais), pasitarę su savivaldybės vicemere, administracijos direktoriumi bei specialistais, nutarėme, kas „Jonavos hidrotechnika“ naujuosius augalus turėtų pasodinti būtent šioje vietoje. Be to, visiškai šalia šio tako yra numatyta įrengti aktyvaus poilsio zona – čia bus pagrindinė miesto maudymvietė, pliažo futbolo, tinklinio aikštelės, įrengtos vaikų žaidimų zonos. Darbus planuojame pradėti jau kitais metais. Labai tikiuosi, kad ši vieta prie Nevėžio bus mėgstama kėdainiečių ir juos trauks čia apsilankyti“, – išreiškė viltį S. Grinkevičius.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.