Kėdainių vaikų globos namai „Saulutė“ gyvena įkurtuvių nuotaikomis. Nuo pavasario įstaigoje pradėti remonto darbai baigti, tad bendruomenė jau baigia persikraustymo etapą ir baigia kurti jaukumą.

S. Sagatienė (dešinėje) kasdien po keletą kartų aplanko vaikų šeimynas, kad sužinotų, kaip globotiniams sekasi, ar nieko netrūksta.

S. Sagatienė (dešinėje) kasdien po keletą kartų aplanko vaikų šeimynas, kad sužinotų, kaip globotiniams sekasi, ar nieko netrūksta.

Tačiau ne tik atnaujintos ir pagražėjusios patalpos džiugina kolektyvą. Įstaiga praplėtė socialinių paslaugų spektrą. Nuo naujųjų metų po „Saulutės“ stogu glaudžiasi laikinojo apgyvendinimo namai motinoms ir vaikams, o šiuo metu baigiamas burti vaikų ir jaunimo centras.

Namo grįžo ne vieni
„Mūsų nameliai tiesiog prašyte prašėsi atnaujinimo. Labai džiaugiamės, kad remontas buvo atliktas operatyviai ir svetur vaikams glaustis reikėjo ne visus metus – nuo pavasario iki gruodžio pirmosios. Į savo namus grįžome ne vieni, bet ir su tais vaikais, kurie gyveno Specialiojoje mokykloje. Taigi dabar mūsų gretos pagausėjo. Visi rajone be tėvų augantys 59 vaikai gyvena vienoje vietoje. Vaikai gyvena šeimynomis, kurios suburiamos šeimyniškumo principu. Niekada neatskiriame brolių ir sesių, dar leidžiame kartu gyventi jų geriausiems draugams“, – sakė vaikų globos namų „Saulutė“ direktorė Sandra Sagatienė.
Direktorės teigimu, vaikai labiausiai džiaugiasi, kad dabar gyvena erdviau, turi jaukesnes patalpas bei nedideles virtuvėles, kur savaitgaliais ar per šventes, padedami auklėtojų, gali patys gamintis maistą.

Laikino prieglobsčio kol kas pasiprašė viena moteris. Ji džiaugiasi galimybe ramiai gyventi su dukrele.

Laikino prieglobsčio kol kas pasiprašė viena moteris. Ji džiaugiasi galimybe ramiai gyventi su dukrele.

Padeda skriaudžiamoms moterims ir jų vaikams
Nemažiau lauktas įvykis įstaigoje ir laikinojo apgyvendinimo namų mamoms ir vaikams atidarymas. „Tas projektas buvo labai lauktas. Puikiai žinome, kad pastaruoju metu smurto artimoje aplinkoje atvejų pasitaiko gana dažnai. Kad ir kaip būtų gaila, bet dažniausiai vyrai skriaudžia moteris, o kartu kenčia ir vaikučiai. Tenka girdėti, kad moterys mielai nutrauktų santykius su smurtautojais, bet neturi kur prisiglausti. Tad mes tokioms aukoms ir suteiksime prieglobstį. Pas mus moterys gali kreiptis ir skubos atvejais, ir tada kai bėdon papuola ilgesniam laikui. Šiuo metu laikinuosiuose namuose gyvena viena mama su dukryte. Moteris yra patyrusi ir šilto, ir šalto gyvenime. Ji neseniai grįžo iš įkalinimo vietos, bet labai nori kabintis į gyvenimą. Atėjusi pas mus ji ne reikalauja, o pati rodo iniciatyvą. Padedama socialinių darbuotojų mūsų naujakurė ieško darbo, planuoja mokytis, labai gražiai bendrauja su dukryte, kuri iki šiol gyveno vaikų nameliuose. Matome norą atsitiesti ir dedame visas pastangas, kad tas noras būtų įgyvendintas“, – pirmąją laikinųjų namų gyventoją gyrė S. Sagatienė. Iš viso laikinojo apgyvendinimo namuose yra įrengta dešimt kambarių, vadinasi, tiek moterų vienu metu šioje įstaigoje gali prisiglausti, jei jų gyvenimus išjudina nenumatytos nelaimės ar negandos.

Bėdon patekusių moterų laukia kuklūs, bet jaukūs kambarėliai.

Bėdon patekusių moterų laukia kuklūs, bet jaukūs kambarėliai.

Kuria vaikų ir jaunimo centrą
Bene daugiausia rūpesčių „Saulutės“ kolektyvui šiuo metu kyla dėl naujausio padalinio – kuriamo vaikų ir jaunimo dienos centro. Kol kas tik dėliojami planai, tačiau pirmųjų lankytojų socialinės darbuotojos mielai laukia. „Mes turiningą ir įdomų laisvalaikį siūlome vaikams nuo septynerių iki septyniolikos metų. Laukiame vaikučių iš sunkiai besiverčiančių ar socialinės rizikos šeimų. Jei tėvai norėtų, kad jų vaikai lankytų mūsų dienos centrą, reikia nueiti į miesto seniūniją ar ateiti pas mus. Mes viską sutvarkysime. Vaikai galės sportuoti, skaityti, lavintis, žaisti, pasidaryti namų darbus. Turime ir kompiuterius, tad veiklų tikrai netrūks. Planuojame priimti iki trisdešimt vaikučių“, – planais dalijosi vaikų globos namų „Saulutė“ direktorė.

Įstaigos vadovė ir socialinė darbuotoja Sonata Kriščiūnienė nuolat kalbasi, kaip padėti moterims sugrįžti į visavertį gyvenimą.

Įstaigos vadovė ir socialinė darbuotoja Sonata Kriščiūnienė nuolat kalbasi, kaip padėti moterims sugrįžti į visavertį gyvenimą.

Laukia savanorių
Atsinaujinusiuose ir paslaugomis pasipildžiusiuose vaikų globos namuose šiuo metu dirba 50 darbuotojų. „Turime labai šaunų kolektyvą, kuris puikiai atlieka visas būtinas pareigas. Tačiau mielai laukiame savanorių, kurie nepagailėtų savo laiko ir globos namuose augantiems vaikučiams, ir į dienos centrą užsuksiančiam jaunimui, ir moterims, kurioms reikia padėti atsitiesti ir vėl patikėti savo jėgomis. Kėdainiuose tikrai netrūksta gerų žmonių. Mums išgyventi padeda „Maisto bankas“, nuolat sulaukiame daržovių iš krašto ūkininkų, be to, prireikus paramos suteikia mūsų įstaigos draugai ir bičiuliai. Tačiau ne tik apčiuopiama nauda būtina mūsų įstaigai, labai laukiame žmonių, kurie galėtų pabūti, pabendrauti su mūsų gyventojais ir lankytojais“, – prisijungti prie savanorystės ir aplankyti vaikų globos namus „Saulutė“ kviečia jų vadovė S. Sagatienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.