Po „Kėdainių mugės“ portale publikuoto straipsnio „Maisto atliekų perdirbimo linija Zabieliškyje – praėjusios kadencijos valdančiųjų dovanėlė“ į rajono mero Valentino Tamulio nuomonę ir straipsnyje pateiktus faktus viešai sureagavo straipsnyje paminėtas buvęs savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

„Kėdainių mugė“ telefonu kalbėjo su A. Kacevičiumi. Buvęs administracijos direktorius labiau buvo linkęs kalbėti apie Zabieliškio sąvartyno plėtrą nei apie planų įrengti jame maisto atliekų perdirbimo liniją pradžią, nuo tiesaus atsakymo į konkretų klausimą vis nutoldamas.

A. Kacevičius. (Rolano Valionio nuotr.)

Ar tiesa, kad meras nežinojo?

  • 2022 m. jūs dirbote Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriumi ir dalyvaudavote KRATC dalininkų susirinkimuose. Mero teigimu, jis ir rajono taryba nebuvo informuoti apie KRATC’e prasidėjusį svarstymą dėl maisto atliekų perdirbimo Zabieliškio sąvartyne. Ar tiesa, kad meras apie tai nebuvo informuojamas? Jei taip, kodėl? – klausėme A. Kacevičiaus.
  • Apie visus KRATC dalininkų susirinkimų klausimus ir sprendimus visada informuodavau merą. Bet 2022 m. jokių sprendimų dar nebuvo priimta. Kad maisto atliekas reikia tvarkyti, turbūt, nė vienam nekyla abejonių. Problema yra tik vieta. Svarstymų dėl vietos KRATC’e buvo, bet priimtų sprendimų tikrai nebuvo.

Pasak buvusio administracijos direktoriaus, KRATC valdybos posėdžiuose Kėdainių rajono savivaldybei atstovaudavo Bendrojo skyriaus vedėjas, kuris yra KRATC valdybos narys. Taip pat A. Kacevičius „Kėdainių mugei“ pripažino, kad apie KRATC valdyboje svarstomus klausimus jam informacija būdavo perduodama.

KRATC vadovas: dalyvavote, galėjote sakyti

Kad situacija dėl planuojamos maisto atliekų perdirbimo linijos nuo pat pradžių A. Kacevičiui buvo žinoma, šių metų rugsėjo 13 d. Kėdainiuose įvykusiame Kėdainių rajono savivaldybės atliekų prevencijos ir tvarkymo 2021–2027 m. plano projekto pristatyme patvirtino KRATC direktoriaus Lauryno Virbicko žodžiai.

L. Virbickas (dešinėje). (Stop kadras iš pristatymo transliacijos. Nuotraukoje kairėje – savivaldybės tarybos sekretorius Steponas Navajauskas)

„Ponas Arūnai, jūs labai daug dalyvavote dalininkų posėdžiuose, kai darbavotės administracijos direktoriaus pareigose. Tuo metu vyko ir „Maisto studija“, galėjote tada jau sakyti…“, – visiems pristatymą stebėjusiems girdint, į A. Kacevičiaus priekaištus dėl sprendimų priėmimo eiliškumo, atsakė KRATC direktorius.

Panašios naujienos