Praėjusio šeštadienio naktį įvykusi nelaimė, kuomet visiškai sudegė daugiavaikės šeimos gyvenamasis namas, sukrėtė ne tik mažą ir atokų Ažytėnų kaimą, bet ir visą Kėdainių rajoną. Nors atsirado gausybė kraštiečių, kurie atskubėjo į pagalbą Jarmalavičių šeimai, Kėdainių rajono savivaldybė taip pat nusprendė skirti 5 tūkstančius eurų patirtiems nuostoliams apmokėti.

Rajono meras Saulius Grinkevičius apžiūrėjo būstą, į kurį persikels nuo gaisro nukentėjusi Jarmalavičių šeima.

Nuo Jarmalavičių šeimą ištikusios nelaimės praėjus vos kelioms dienoms, pagalbos ranką ištiesė daugybė žmonių, kurie daugiavaikei šeimai spėjo paaukoti pačių įvairiausių buities daiktų bei drabužių. Tačiau svarbiausia, kad per tokį trumpą laiką šeimai pavyko rasti naują būstą – tame pačiame Ažytėnų kaime esantį dviejų aukštų gyvenamąjį namą, kainuojantį 12 tūkstančių eurų. Tačiau nuo gaisro nukentėjusi šeima tokios sumos neturi, todėl laukia visų geros valios žmonių pagalbos.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius trečiadienį pats nuvyko susitikti su nuo gaisro nukentėjusiu Gintautu Jarmalavičiumi bei apžiūrėjo naują šeimos būstą.

„Netekti namų – tai tikra tragedija. Šios šeimos situacija sudėtinga, nes namuose dar auga trys nepilnamečiai vaikai. Be to, ištikus nelaimei, kaip tik spaudžia dideli šalčiai, todėl ieškome būdų, kaip padėti šiai šeimai. Mūsų rajono savivaldybė nusprendė Jarmalavičiams iš Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo lėšų, nukentėjusiems nuo gaisrų ir stichinių nelaimių padariniams likviduoti ir jų padarytiems nuostoliams iš dalies apmokėti, skirti 5 tūkstančių eurų paramą“, – teigė S. Grinkevičius.

Pasirinktas geriausias variantas

Nelaimės ištiktai šeimai taip pat suskubo padėti Ažytėnuose įsikūrusi žemės ūkio bendrovė, kuri vos suradus namą įsipareigojo padengti pusę jo įsigijimo išlaidų. Kitą pusę sumos tikimasi surinkti iš žmonių piniginių aukų. Pasak Šarūno Šiušės, Ažytėnų žemės ūkio bendrovės vadovo, kaime buvo trys gyvenamieji namai, kurie buvo laisvi.

„Du buvo prastos būklės ir yra „alytnamiai“, na, o šitas mūrinis namas išlaikytas pakankamai gerai. Šį namą pasirinko ir nuo gaisro nukentėjusi šeima. Be to, aplink gyvena puikūs kaimynai, – kalbėjo Š. Šiušė. – Pusę namo įsigijimo sumos, mes, kaip ūkininkai ir kaip bendrovė, sutikome padengti. Kiek žinau, lėšų yra surinkusi ir bendruomenė. Man smagu, kad visi – tiek bendruomenė, tiek seniūnija, tiek savivaldybė, vieningai, surėmę pečius ėmėsi spręsti šią skaudžią problemą.“

Tiesa, nupirkus namą, jį reikės remontuoti, keisti seną šildymo sistemą. „Namas statytas 1986 metais, tačiau pastaruosius 10 metų stovi negyvenamas. Taigi, visą šildymo sistemą tikrai reikia pakeisti. Remonto reikia ir kitiems namo kambariams, būtina remontuoti ir elektros instaliaciją, pakeisti langus, duris“, – būtinus atlikti darbus vardijo Krakių seniūnijos seniūnas Jonas Dalbokas.

Šeima gyvena ūkiškai, turi gyvulių, tačiau ir prie naujojo namo yra ūkinių pastatų, garažas, taip pat nemažas žemės plotas.
„Esame dėkingi visiems jau paaukojusiems. Be to, seniūnija žada ir savomis jėgomis organizuoti paramos rinkimo akciją. Norime sutelkti seniūnijos gyventojus ir padėti Jarmalavičių šeimai“, – sakė J. Dalbokas.

Dėkoja už paramą

Tikimasi, kad šeima į naująjį būstą galės įsikelti po kelių mėnesių. Šiuo metu nuo gaisro nukentėjusi šeima glaudžiasi pas giminaičius.
Ažytėniškis Gintautas Jarmalavičius padėkojo rajono merui S. Grinkevičiui ir savivaldybės administracijai, Ažytėnų žemės ūkio bendrovės vadovui Š. Šiušei, Krakių seniūnui J. Dalbokui ir visiems padėjusiems bei padedantiems už visokeriopą pagalbą ir paramą.

Prisidėti prie taip šeimai reikalingo gyvenamojo namo įsigijimo galite ir Jūs, pervesdami auką į nuo gaisro nukentėjusios Vilmos Jarmalavičienės banko „Luminor“  banko sąskaitą: LT54 4010 0510 0359 0073.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.