Ką prasmingo galima padaryti su Kėdainiuose boluojančiomis fosfogipso kopomis? Klausimas iškilo aplinkos ministrui Simonui Gentvilui pirmadienį lankantis Kėdainių savivaldybėje ir akcinėje bendrovėje „Lifosa“.

Lifosoje“ aplinkos ministras S. Gentvilas ir viceministrė Raminta Radavičienė susipažino su gamyklos veikla, produkcija, investicijomis ir požiūriu į aplinką tausoti padedančius sprendimus.

Klausimas ministerijai

Aplinkosaugai viena didžiausių ir moderniausių trąšų gamyklų Europoje „Lifosa“ kasmet skiria apie trečdalį investicijų, nuosekliai prisidėdama prie Europos Sąjungos siekio iki 2050 m. tapti klimatui neutraliu žemynu.

Ką prasmingo galima padaryti su Kėdainiuose boluojančiomis fosfogipso kopomis? Trąšų gamykla kalnus sudarančių gamybinių likučių prikaupia 2,5 mln. tonų per metus.

Kai kur šią antrinę medžiagą naudoja grybams auginti. Tačiau tiek grybų nepriauginsi visam kiekiui prasmingai panaudoti, – po susitikimo su „Lifosos” generaliniu direktoriumi Rimantu Proscevičiumi svarstoma Aplinkos ministerijoje. – Kaip panaudoti sudeginus atliekas susidariusius pelenus, jau žinome – tai galės būti saugi medžiaga kelių pagrindui kloti. Panaudotas padangas, kaip kitur pasaulyje, Aplinkos ministerija ilgainiui irgi planuoja numatyti kaip statybinę medžiagą keliams.”

Ministerijos leidimas

Aplinkos ministras su viceministre Kėdainių savivaldybėje susitiko su administracijos vadovais ir specialistais. Kaip buvome rašę prieš ministro vizitą į Kėdainius, aktualiausias klausimas buvo nuotekų valymo.

Po susitikimo savivaldybėje Aplinkos ministerija informavo „Kėdainių mugę”, kad ministerija leis savivaldybės valdomai uždarajai akcinei bendrovei „Kėdainių vandenims” sutaupytas projekto lėšas skirti nuotekų tvarkymui.

AB „Lifosa”, Aplinkos ministerijos ir  „Kėdainių mugės” inf.