Šiandien rajono taryba priėmė sprendimą – pritarė bendradarbiavimo sutarčiai, pagal kurią savivaldybės administracija iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos perims turtą. Tai reiškia, kad Kėdainių mieste, direkcijai sutvarkius tris tiltus ir keturias gatves, šis turtas taps savivaldybės, kuri vėliau turės juos prižiūrėti, nuosavybe.

Kas bus atlikta?

Bendradarbiavimo sutartyje numatyta, kad valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija įgyvendins objektų remonto ir / ar rekonstravimo projektus – sutvarkys keturis Kėdainių miesto tiltus per Nevėžį, Dotnuvėlę, Smilgą, taip pat valstybinės reikšmės kelių atkarpas – Kėdainių miesto gatves: Gedimino, J. Basanavičiaus, Kauno ir Tilto, kurių bendras ilgis yra apie vienuolika kilometrų.

S. Grinkevičius teigiamai vertina tarybos sprendimą, pagerinsiantį miesto vaizdą.

Trunka keletą metų

Tarybos sprendime nurodoma, kad savivaldybė, jau keletą metų bendradarbiaudama su Kelių direkcija, siekia, kad būtų atnaujintos valstybei nuosavybės teise priklausančios ir Kelių direkcijos patikėjimo teise valdomos Kėdainių miesto J. Basanavičiaus, Gedimino, Tilto ir Kauno gatvės, t. y. jų ruožai per miestą iki žiedinių sankryžų išvažiavimuose iš miesto bei minėtose gatvėse esantys tiltai per Smilgos, Dotnuvėlės ir Nevėžio upes.

Pagal bendradarbiavimo sutarties nuostatas taip pat būtų suremontuotas tiltas per Nevėžį link Vilainių ir takas prie degalinės.

Savivaldybė turtą perimtų tik atlikus jo remontą ir / ar rekonstravimą, patikslinus kadastrinius matavimus ir įvykdžius visas teisės aktų nustatytas procedūras.

Turto perėmimas savivaldybės nuosavybėn leis užtikrinti racionalesnį ir efektyvesnį turto valdymą ir sprendimų priėmimą siekiant maksimalaus visuomenės interesų patenkinimo.

Kiti rajonai padarė

Tarybos nario, praėjusios kadencijos rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus iniciatyva buvo pradėtos derybos su kelių direkcija dėl to, kad šias sutvarkytas Kėdainių miesto gatves iš direkcijos perimtų savivaldybės administracija. Todėl jis tarybos sprendimą vertina teigiamai.

„Dar 2016 metais susitikau su tuometiniu Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovu, su kuriuo aptarėme šį klausimą, tačiau tuomet direkcija neturėjo galimybių atlikti darbų. 2018-aisiais direkcija paruošė programą, kurioje jau numatė papildomas lėšas miestų kelių ir tiltų infrastruktūros sutvarkymui. Per porą metų apie dešimt šalies savivaldybių sėkmingai pasirašė sutartis ir įgyvendina šį projektą, tačiau Kėdainiuose tik dabar priimtas tarybos sprendimas“, – sakė S. Grinkevičius. 

Žadėjo gerai sutvarkyti

Tarybos posėdyje dalyvavo ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, kuris pažadėjo atlikti šių tiltų ir gatvių kapitalinę rekonstrukciją, kad savivaldybei ilgai nereikėtų jų remontuoti.           

(Nuotr. V. Juškos)         

4 komentarai

 1. Na va,

  pagaliau šventė atėjo ir į mūsų kiemą. Ta proga, kad dvi tarybos narės išėjo iš frakcijos,ir iš karto pagražės Kėdainiai. Su kuo ir sveikinu. O visą laiką maniau, kad šuns balsas į dangų neina..
  Nereikėjo rašyt, kad Saulius Grinkevičius pradėjo derybas,:))) tai žinot didenybė ,, ruporas,, vėl reikš pretenzijas..

  Atsakyti
 2. Ona

  Pažiūrėsim,kaip dugną dėsim, du carai, atrodo,kad iš savopinigų,kitos savivaldybes jau seniaipadarė, ojūs išsimiegojot ir pezat.

  Atsakyti
 3. Skaitytoja.

  Prie ko čia du carai? Svarbu, kad bus remontuojami paminėti objektai. Reikia tik džiaugtis. Yra tokių žmonių, ką bedarytum, viskas blogai.

  Atsakyti
 4. Iš tikrųjų

  Labai gerai, kad parašėt laiku. O tai būtų buvę suokiama, kad tai šitų iniciatyva.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.