Kauno apylinkės teismas nutartimi patvirtino taikos sutartį tarp viešosios įstaigos „Kėdainių ligoninė“, UAB „Diaverum klinikos“ bei Kėdainių rajono savivaldybės. Teismo nutartis įsiteisėjo 2022 metų rugpjūčio 9 d.

Kaip informavo Kėdainių rajono savivaldybė, „Diaverum klinikos“ įsipareigojo perduoti  patalpas Kėdainių ligoninei per septynias kalendorines dienas nuo teismo nutarties, kuria patvirtinama taikos sutartis, įsigaliojimo dienos, taip pat sumokėti Kėdainių ligoninei tokį nuomos mokestį, kuris susidaro kiekvieną mėnesį skaičiuojant nuomos mokestį, kuris buvo „Diaverum klinikos“ pasiūlytas Kėdainių ligoninės vykdytame patalpų nuomos konkurse.

„Diaverum klinikos“ įsipareigojo padengti visas Kėdainių ligoninės byloje patirtas atstovavimo išlaidas.

Atveria naujos klinikos Kėdainiuose duris

Pranešimą apie taikos sutartį išplatino ir pati bendrovė.

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio inkstų nepakankamumu sergantiems žmonėms hemodializės procedūros Kėdainių regione yra prieinamos sunkiau. Dar prieš Kalėdas prasidėję teisminiai ginčai dėl hemodializei reikalingų patalpų nuomos Kėdainių ligoninėje iki šiol stringa teismų labirintuose, tačiau šviesa tunelio gale jau matosi – rajono savivaldybė ir ligoninė priėmė bendrovės „Diaverum klinikos“ siūlomą taikos sutartį. Šalių parašai sudėti, teismas sutartį taip pat palaimino, rašoma bendrovės pranešime.

Taikos sutartimi ginčų šalys pažymi, kad bendrovė „Diaverum klinikos“ atlaisvins ligoninės patalpas, dėl kurių užimtumo prasidėjo teisiniai ginčai, kai bendrovei kilo įtarimų, jog viešąjį konkursą dėl patalpų hemodializės paslaugoms teikti laimėjusi kita įmonė tai galimai padarė pažeisdama konkurso procedūras.

Mat konkurse dalyvavusi kita bendrovė nepateikė paaiškinimo, kokiam tikslui ketina nuomotis ligoninės patalpas, nors konkurso sąlygose buvo reikalaujama tai nurodyti. Taigi, liko neaišku, ką laimėtoja pripažinta įmonė ketina veikti tose patalpose artimiausius 10 metų.

Be to, vardan taikos, „Diaverum klinikos“ Kėdainių rajono ligoninei taip pat sumokės patalpų nuomos mokestį už laikotarpį, kai hemodializės paslaugos negalėjo būti teikiamos.

„Iki šiol esame įsitikinę, kad viešojo pirkimo procedūros, skelbiant laimėtoją, buvo pažeistos, tačiau pirmiausiai esame gydytojai, davę Hipokrato priesaiką, todėl džiaugiamės taikos susitarimu, kurio iš savo pusės siekėme jau kurį laiką“, – sako „Diaverum klinikos“ vadovas Darius Praninskas, pridurdamas, kad pirmasis taikos siūlymas buvo pateiktas dar praėjusių metų gruodį, tačiau Kėdainių rajono savivaldybė ir ligoninė tuo metu taikytis atsisakė. 

Dėl užsitęsusių teisminių ginčų, hemodializės paslaugos Kėdainių rajone pacientams nuo 2021 m. gruodžio 7 d. buvo neprieinamos, todėl jiems tekdavo vykti į kitus artimiausius miestus – Kauną arba Jonavą.

„Visgi, nepaisant nesklandumų, gyvybiškai svarbia paslauga sugebėjome aprūpinti visus pacientus, paslaugas jiems suteikiant kitose savo klinikose“, – pažymi D. Praninskas.

Jo teigimu, dabar, kai teismas palaimino taikos sutartį, o bendrovė atlaisvins ligoninės patalpas, kuriose hemodializės paslaugas teikė pastaruosius 15 metų, netrukus pasimatys, ar laimėtoja pripažinta įmonė imsis teikti hemodializės paslaugas tose patalpose, nors to nurodžiusiu konkurso dokumentuose nebuvo.

Tuo tarpu, D. Praninskas tvirtina, kad „Diaverum klinikos“ atveria naujos klinikos Kėdainiuose duris. „Pacientams hemodializės paslaugos ir vėl yra teikiamos arčiau namų“, – pranešime spaudai sako „Diaverum klinikos“ vadovas.

Ligoninės patalpų klausimas neaktualus?

Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė sako, kad rasti kompromisiniai sprendimai iš dalies ligoninę tenkina.

„Taikos sutartis nuo ginčo pradžios nebuvo pasirašyta, nes „Diaverum klinikos“ nepripažino esantys neteisūs. Šiandien galima daryti prielaidą, kad „Diaverum klinikai“ tapo nebeaktualus patalpų nuomos klausimas dėl jų turimų naujų patalpų. Taikos sutartis pasirašyta ir iš dalies VŠĮ „Kėdainių ligoninę“ rasti kompromisiniai sprendimai tenkina.

Hemodializės paslaugos VŠĮ „Kėdainių ligoninėje“ planuojamos teikti atgavus patalpas iš „Diaverum klinikų“ ir perdavus jas „Nefrosanai“.

Patalpų nuomos konkursą įmonė „Nefrosana” laimėjo 2021 metų pabaigoje. Paskelbus konkurso rezultatus paaiškėjo, kad daug metų šias paslaugas teikusi bendrovė „Diaverum klinikos“ turi atlaisvinti patalpas konkurentei „Nefrosana“, kuri pasiūlė didesnę nuompinigių sumą. Pralaimėjusioji pusė pateikė pretenziją dėl galimai padarytų konkurso procedūros pažeidimų bei patalpų neatlaisvino, todėl hemodializės procedūroms kėdainienčiams teko važiuoti į kitus miestus.