Antroje gegužės pusėje žemę merkiantys lietūs gausiai pamaitino ir upes. Nevėžis šiomis dienomis taip pat neša sraunius savo vandenis vos išsitekdamas krantuose, o kai kur iš jų išsiliedamas. Dėl pakilusio vandens lygio Nevėžyje pramogautojų laikinai neplukdo ir vytinė „Vėtra“.

Gegužės 29-osios popietę, apie 15 valandą, prie Kėdainių pėsčiųjų tilto per Nevėžį atramos pritvirtinta vandens lygio matuoklė rodė, kad vandens lygis upėje artėja prie 27 metrų.

Šeštadienį Kėdainių kultūros centras savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad plaukimai vytine Nevėžio prieplaukoje Senamiestyje laikinai nevyks dėl upėje pakilusio vandens lygio. Kaip buvo galima įsitikinti šeštadienio popietę, vanduo sėmė apatinius prieplaukos laiptelius ir suolus. Vandenyje skendėjo informacinį stendą, pasakojantį apie senąsias laivybos vytinėmis tradicijas, laikantis stulpas. Prie vytinės besisukiojantys vaikai pasakojo, kad vakar – penktadienį – ant apatinio suolo dar sėdėję, o šiandien jis jau apsemtas.

Įspūdingais kunkuliuojančio ir patvinusio Nevėžio vaizdais savo „Facebook“ paskyroje dalijasi ir mūsų rajono kaimynystėje esantis kėdainiečių pamėgtas Krekenavos regioninis parkas. Rašoma, kad potvynis regioninį parką aplanko jau trečią kartą šiais metais.

Pastarąjį kartą Kėdainiuose dėl gresiančio potvynio nerimauta šios žiemos pabaigoje tirpstant sniegui, tačiau Nevėžio vanduo kilo lėtai ir didesnio potvynio išvengta. Kovo 2 dienos duomenimis, pagal Lietuvos aukščių sistemą LAS07, vandens lygis Nevėžyje buvo 27,65 m.

Ekstremaliuoju įvykiu laikomas ir pagrindu skelbti ekstremalią situaciją taptų tada, kai Nevėžio vandens lygis Kėdainių mieste būtų lygus 30,02 m.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pirmi du gegužės dešimtadieniai pasižymėjo išskirtinai dideliu kritulių kiekiu. Įprastai per šiuos du dešimtadienius Lietuvoje iškrenta 25–43 mm kritulių, tačiau šiemet kritulių kiekis kai kuriuose regionuose viršytas keletą kartų. Vidurio ir Pietryčių Lietuvoje kritulių kiekis 2–3 kartus viršijo įprastą dviejų dešimtadienių normą.

Artimiausiomis paromis iki pat birželio 3-ios sinoptikai žymesnio lietaus Lietuvoje neprognozuoja.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.