Sušvelninus karantino sąlygas, Kėdainių Pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) šią savaitę pradėta teikti daugiau odontologinių paslaugų.


Dantų gydymo skyriaus vedėjos Rūtos Lavrukėnienės teigimu, pakonsultavę pacientą telefonu, esant reikalui, kviečiamės jį atvykti į skyrių ir pradedame dantų gydymą bei skiriame laiką sekančiam vizitui. Pirmiausiai kviečiamės tuos pacientus ir stengiamės tęsti, o kai kam ir baigti pradėtą gydymą prieš karantiną.

Pacientai priimami kas valandą, nes tarp vizitų apie 20 min. trunka kabineto paruošimas, dezinfekavimas, vėdinimas. Nors kabinetuose yra paruoštos dvi darbo vietos, kol kas negalima priimti dviejų pacientų vienu metu, kaip būdavo iki karantino, kadangi kabinete gali dirbti tik vienas gydytojas odontologas ir vienas odontologo padėjėjas.

Primenama, kad nuotolinės paslaugos – konsultavimas telefonu kol kas lieka prioritetinės ir tik tuomet, jei problemų negalima išspręsti per atstumą, pacientai galės atvykti į dantų gydymo skyrių, žinoma, laikantis būtinų saugumo reikalavimų, kas svarbu siekiant užkirsti kelią koronaviruso (COVID-19) plitimui.

Teikiant nuotolines paslaugas, išsiaiškinama konkreti negalavimo priežastis, esant reikalui, skiriamas priešuždegiminis gydymas, pacientams išrašomi elektroniniai receptai.  

Labai prašome, kad pacientai būtų kantrūs ir pakantūs, nes gydytojai odontologai fiziškai nepajėgūs  priimti visų norinčiųjų pacientų. Ateityje turėtų didėti gydytojų darbo krūvis.

Pacientų srautus mažina tai, jog pacientui skiriama 1 valanda, kai anksčiau pacientai būdavo priimami kas pusvalandį ir kad kabinete negali dirbti du gydytojai. Odontologas per savo darbo laiką gali priimti iki 5 pacientų.  

Kaip ir iki šiol, taip ir toliau pacientams bus teikiamos būtinosios odontologinės paslaugos, esant stipriam danties skausmui ir t. t. bei priimami tie pacientai, kuriems buvo pradėtas gydymas prieš karantiną.

Burnos higienos paslaugos kol kas neatliekamos.

Dantų gydymo skyriaus telefonai: (8 347) 52 633, (8 347) 50 807, (8 347) 57 477.

VšĮ Kėdainių PSPC inf.