Kėdainių ligoninės akušerijos ir ginekologijos skyriaus darbuotojai juokauja, kad šių metų naujagimiai elgėsi labai gražiai ir draugiškai: į pasaulį ateiti neskubėjo. Pirmas gimdymas buvo tik sausio 2-osios naktį, 5 valandos 12 minučių, o antrasis tos pačios dienos rytą – 10 valandų 42 minutės.

Trečiojo sūnaus susilaukusi Raminta džiaugėsi, kad mažylis gimė sveikas.

Trečiojo sūnaus susilaukusi Raminta džiaugėsi, kad mažylis gimė sveikas.

„Ir pasielgė pirmieji vaikai džentelmeniškai. Pirmiausia sulaukėme sveikos mergytės, o paskui berniuko. Labai džiaugiamės, kad abu vaikai sveiki, geri, vis prašo pamaitinami. Mergaitė gimė 53 centimetrų ūgio ir 3850 gramų svorio. Ji antras vaikutis šeimoje. Berniukas kiek aukštesnis – 57 centimetrų ūgio, ir 3810 gramų svorio. Jis trečias vaikutis šeimoje. Abu vaikeliai labai laukti ir mylimi“, – pasakodama apie pirmuosius 2017 metų naujagimius sakė gydytoja neonatologė Aurelija Skavronskienė.

Sveiko sūnaus susilaukusi Raminta labiausiai džiaugėsi, kad sūnus gimė sveikas: „Tai jau trečias sūnus. Mažylio namuose laukia penkiolikmetis ir devynmetis broliai. Kol kas vardo dar neišrinkome. Tą darbą darysime, kai grįšime namo.“ Pirmųjų vaikučių Kėdainiuose susilaukusios mamos dėkojo rūpestingiems medikams už pagalbą mažyliams ateinant į pasaulį. Moterų teigimu, gimdymai praėjo sklandžiai, nes jos nuolat jautė medikų dėmesį ir profesionalią pagalbą.

Apžvelgdami praėjusius metus Kėdainių ligoninės akušerijos ir ginekologijos skyriaus darbuotojai labiausiai džiaugėsi, kad pavyko įvykdyti užsibrėžtą planą – padėti į pasaulį ateiti bent 300 vaikų. „Mūsų skyriuje į pasaulį atėjo 306 vaikai. Pernai po ilgos pertraukos daugiau gimė mergaičių negu berniukų. Mergaičių suskaičiuota 154, o berniukų – 152. Darbingiausias medikams buvo rugsėjis, kai į pasaulį atėjo 37 vaikai, gegužę – 33, o rugpjūčio mėnesį – 30 vaikučių.

Labai džiaugiamės visomis mamomis ir vaikais. Smagu, kai moterys atvyksta gimdyti antrą, trečią ir ketvirtą kartą. Sulaukiame gimdyvių ir iš kitų miestų, užsienio. Mūsų skyriuje dirba tikri profesionalai, tai mamos įvertina“, – sakė A. Skavronskienė.

Kėdainių ligoninės akušerijos ir ginekologijos skyriaus medikai, atsigręžę į praėjusius metus ir džiaugdamiesi sėkmingu darbu, turi pastebėjimą, kad daugėja rūkančių besilaukiančių mamų. „Gaila, kad moterys pasiduoda silpnybėms ir neįvertina, kokią žalą daro savo vaikams rūkydamos. Rūkančių mamų vaikai gimsta silpnesni, prasčiau vystosi. Tad turime prašymą – mielosios mamytės, nerūkykite, nes tai darydamos kenkiate savo vaikučiams“, – perspėjo gydytoja neonatologė Aurelija Skavronskienė.

2015 metais Kėdainių medikai pasaulį išvysti padėjo 293 naujagimiams. Užpernai Kėdainių ligoninėje gimė 158 berniukai ir 135 mergaitės.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.