Gruodžio pirmosiomis dienomis iškritęs sniegas ir spustelėjęs šaltukas jau pasitraukė, užleisdami vietą įprastiems drėgniems orams. Tačiau kelius ir takus nuklojęs sniegas, o vėliau susidaręs plikledis spėjo patikrinti, kaip pasirengta būsimiems žiemos iššūkiams. Nors žiema gatvių ir takų prižiūrėtojų neužklupo netikėtai, tačiau kraštiečiams pro akis nepraslydo ir neparuošti „namų darbai“.

Dar reikia pasitempti

Riedėjusiems magistraliniais keliais ir pagrindinėmis miesto gatvėmis problemų nekilo, tačiau kai kuriose kitose miesto gatvėse, pavyzdžiui, Kęstučio ar P. Lukšio, vairuotojai dėl slidžios kelio dangos tiek ryte, tiek vakare turėjo būti ypač atidūs. Slidu buvo išvažiuoti ir iš daugiabučių kiemų. Esant plikledžiui, miesto šaligatviai ryte buvo sąžiningai pabarstyti druska ir smėliu ties pėsčiųjų perėjomis, taip pat buvo barstomi pagrindiniai takai. Prieigas valė ir barstė įstaigos, darželiai, mokyklos, kai kurios daugiabučių namų bendrijos.

O atokiau nuo miesto centro, Radvilų gatvėje esančius apledėjusius šaligatvius praėjusį trečiadienį bendrovės „Ecoservice projektai“ darbuotojai barstė tik antrą valandą po pietų, druską žerdami rankomis iš automobilio priekabos.

Į Kėdainių miesto seniūniją suplaukus gyventojų skambučiams ir laiškams, patikrinus visus pranešimus, seniūnija turėjo priekaištų miesto gatves ir šaligatvius prižiūrinčiai bendrovei „Ecoservice projektai“. Pavyzdžiui, sukant iš Kauno gatvės į Pramonės gatvę, buvo sudėtinga įvažiuoti į įkalnę ir nuo jos nusileisti ūkininkams, sunkiasvore technika vežantiems cukrinius runkelius. Buvo ir smulkių eismo įvykių: praėjusią savaitę Gegučių gatvėje slystantis automobilis numušė kryptinio apšvietimo stulpą pėsčiųjų perėjoje.

Beje, bendrovė nevalo ir nebarsto tų gatvių, kurios įeina į Kėdainių kelių tarnybos prižiūrimų kelių sudėtį – J. Basanavičiaus, Tilto, Gedimino, S. Dariaus ir S. Girėno gatvių.
Miesto seniūnijos atstovai taip pat turėjo priekaištų dėl nekokybiškai nuvalytų snieguotų šaligat­vių, nes tų vietų, kurių nepasiekė traktoriukas su valytuvu, rankomis nebuvo nukasę darbuotojai. Tad po pirmųjų šios žiemos išbandymų miesto seniūnija bendrovės „Ecoservice projektai“ paprašė pateikti turimos sniego valymo technikos sąrašą bei organizuoti darbų laiką atsižvelgiant į orų prognozes.

Pasinaudos vasarą dirbusia technika

Kaimiškosios seniūnijos taip pat patyrė pirmuosius išbandymus sniegu ir plikledžiu. „Tokių didelių problemų, kaip sostinėje, plikledis mums nesukėlė, tačiau turėjome rūpesčių dėl šaligatvių dangos valymo“, – teigė Vilainių seniūnijos seniūnas Antanas Bružas.

Kadangi sniego buvo nedaug, valyti šaligatvius su stambiąja technika buvo nepatogu ir netikslinga. Seniūnija rado išeitį – „įdarbinti“ smulkiąją techniką, traktoriuką – žoliapjovę, kad ji tarnautų likusią žiemos dalį. Šios technikos pardavėjai Kaune pritaikė ir sumontavo sniego valytuvą.

„Tai pagelbės, kai sniego bus nedaug, o mūsų traktorius su 3 m pločio valytuvu tuo metu galės valyti seniūnijai priklausančius kelius. Taip pat turime šlavimo įrangą, kurią montuosime prie traktoriaus“, – sakė seniūnas. Jo manymu, kadangi visuomenei naudingus darbus atliekančių žmonių mažėja, ateityje seniūnijoms teks vis labiau pasikliauti mechanizuotomis priemonėmis ir naudotis visomis jų teikiamomis galimybėmis.

Vilainių seniūnija taip pat apsirūpinusi smėliu ir druska, o gyvenvietės keliai bus barstomi pagal tam tikrą priežiūros lygį: pirmiausia ten, kur turi važiuoti viešasis transportas, į mokyklą-darželį vedantis keliukas, paskui – kitos gatvelės. Jei bus sudėtingos eismo sąlygos, seniūnijai tradiciškai talkins ūkininkai, kurių technika padės nuvalyti kaimų kelius, kad jie taptų išvažiuojami.

Pirmenybė – tarptautinei magistralei

Kėdainių kelių tarnyba savo prižiūrimus kelius valo ir barsto pagal tam tikrą priežiūros lygį, pagrindinį dėmesį skirdama kelio „Panevėžys – Aristava – Sitkūnai“ 55 km ilgio atkarpai. Šį tarptautinės magistralės „Via Baltica“ ruožą kelininkai žiemą prižiūri visą parą.

Kiti krašto keliai: „Aristava – Kėdainiai – Cinkiškis“, rajono ribose esantis kelio „Jonava – Kėdainiai – Šeduva“ ruožas prižiūrimi nuo 6 valandos ryto iki 19 valandos vakaro. Rajoniniai keliai, tokie kaip Labūnavos kelias, prižiūrimi 9–18 valandomis.

Laikantis Lietuvos automobilių kelių direkcijos taisyklių, keliai paprastai barstomi nustojus snigti – magistraliniame kelyje tai turi būti padaryta per 2, krašto keliuose – per 4 valandas, prasidėjus slidumui. Jei įmanoma važiuoti kelininkų transportui, kelių danga valytuvais valoma ir pustant. Pirmenybė teikiama keliams, kuriuose didžiausias eismas.
Šią žiemą keliuose dirbs septyni įmonės barstytuvai su valymo įranga. Kėdainių kelių tarnyba taip pat apsirūpinusi ratiniais traktoriais, autogreideriais ir kitos paskirties transporto priemonėmis.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.