VUL Santaros klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atliktos inkstų ir kepenų vėžio abliacijos procedūros (vėžinių ląstelių naikinimo) pasitelkiant inovatyvią navigacijos sistemą.

VUL Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro gydytojas intervencinis radiologas dr. Donatas Jocius, rugpjūčio pradžioje atlikęs pirmąsias procedūras, sako, kad nauda pacientui – akivaizdi:  pasiekiami geresni minimaliai invazinės terapijos rezultatai gydant įvairių lokalizacijų navikus (kepenų, inkstų, kasos, plaučių, kaulų), sumažinančių pakartotinų biopsijų, pakartotinų gydomųjų procedūrų skaičių.

„Nauda yra ir procedūrą atliekančiam gydytojui – preciziškiau naikinamos vėžinės ląstelės, didesnis pasitikėjimas gydymo sėkme“ , – sako iš Kėdainių kilęs dr. D. Jocius.    

VUL Santaros klinikose atliekamų intervencinių radiologinių diagnostikos ir gydymo procedūrų spektras nuolat plečiamas pasitelkiant technologines inovacijas. Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovas gydytojas radiologas dr. Artūras Samuilis sako, kad naujos technologijos ir auganti specialistų patirtis suteikia galimybes gydyti vis sudėtingesnius onkologinių ligų atvejus:

„Inovatyvios priemonės pagerina gydymo išeitis, sumažina komplikacijų riziką ir net mirtingumą pačios procedūros metu, sutrumpina gulėjimo ligoninėje laiką, labiau tausoja organizmą ir pagerina paciento gyvenimo kokybę, palyginus su didelės apimties atviromis chirurginėmis operacijomis.“

Medikų dinastija

Dr. Donato Jociaus mama, ilgametė VšĮ Kėdainių PSPC Pediatrijos skyriaus vaikų ligų gydytoja Jūratė Jociuvienė neslepia besidžiaugianti savo sūnaus profesiniais pasiekimais ir sekanti juos. Bet, kaip pajuokavo, apie juos dažniau sužinanti ne iš savo sūnaus, bet iš žiniasklaidos.

,,Jis yra didelis slapukas. Jis nieko man apie savo darbą nepasakoja ir nieko iš jo neišklausi. Tiesiog yra toks mediko profesijos bruožas. Jis nepasakoja nei apie ligonius, nei apie procedūras. Bent jau iš anksto nieko apie tai nekalba. Donatas apie tai labai neatvirauja. Tačiau tarp mūsų ryšys yra labai stiprus – mes artimai bendraujame, kartu su jo šeima, anūkais, keliaujame,“ – sakė Donato Jociaus mama Jūratė.

Pasak J. Jociuvienės, Donatas 2004-aisiais baigė tuometinę Kėdainių ,,Atžalyno“ vidurinę mokyklą (dabar – gimnazija).

,,Ar jau mokykloje sūnus svajojo apie gydytojo profesiją?“ – teiravomės jo mamos.

,,Jau vyresnėse klasėse jis svajojo apie mediko profesiją, kam aš labai prieštaravau, todėl, kad tuo metu gydytojai nelabai lengvai gyveno – jų atlyginimai buvo maži. Dabar jau normaliai. Bet jis mokykloje buvo stiprus biologas, išlaikęs 100 balų valstybinį biologijos egzaminą. Donatas – trečios kartos medikas. Jo močiutė, mano mama, Alina Girdauskienė, taip pat buvo gydytoja pediatrė, dirbusi Vilkijoje,“ – apie sūnų pasakojo Jūratė Jociuvienė.

Baigęs vidurinę, Donatas įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą ir jį baigė. Metus laiko internatūrą atliko Kėdainių ligoninėje, po to įstojo į rezidentūrą, kur įgijo gydytojo radiologo profesinę kvalifikaciją. Po studijų pasiliko dirbti Santaros universitetinėse klinikose. Jis yra intervencinis radiologas, šiuo metu dirbantis naujai įkurtame VUL Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centre.

Šią vasarą, birželio 26 d., Donatas Jocius apsigynė disertaciją „Radiologinės alternatyvos kepenų biopsijai kepenų fibrozės diagnostikai” medicinos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti. Disertacija rengta 2016-2022 metais Vilniaus universitete Medicinos fakultete.

,,Tikriausiai mamos širdis šiandien džiaugiasi, matant sūnaus pasiekimus?“ – klausiame gydytojos J. Jociuvienės.

,,Aišku, o kaip gi nesidžiaugs,“ – plačiai nusišypso Donato mama, linkėdama sūnui ir toliau didžiausios sėkmės.

Kitas J. Jociuvienės sūnus Vidas yra informatikas-inžinierius, dirbantis Jungtinėse Amerikos Valstijose.

VUL Santaros klinikų ir „Kėdainių mugės” inf.

Panašios naujienos