Pirmąją išankstinio balsavimo dieną rinkimuose į Europos Parlamentą (EP) šalyje balsavo 21,5 tūkstančio rinkėjų. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, tai yra 0,9 procento nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus. Pasyviausi kol kas – Šiaulių, Kretingos ir Kėdainių rajonų gyventojai.

„Šiandien kėdainiečiai balsuoti eina žymiai aktyviau”, – trečiadienį priešpiet sakė Kėdainių rajono rinkimų apygardos Nr. 19 pirmininkė Gaiva Petrauskienė. 11:30 val. duomenimis, Kėdainių rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje savivaldybės pastate (J. Basanavičiaus g. 36, Kėdainiai), jau buvo pabalsavę 113 rinkėjų.

Pirmąją išankstinio rinkimų į EP balsavimo dieną Kėdainiuose pabalsavo 123 rinkėjai, iš jų – 14 kitų savivaldybių gyventojai.

Prieš penkerius metus, 2019 metais vykusiuose rinkimuose į EP, pirmąją balsavimo iš anksto dieną visoje Lietuvoje balsavo apie 18 tūkst. rinkėjų. Tai buvo 0,74 proc. nuo bendro visų rinkėjų skaičiaus.

Antradienį gausiausiai rinkėjai balsuoti ėjo į sostinės Lukiškių aikštę, Vilniaus miesto savivaldybę, aikštę prie Spaudos rūmų bei į Kauno miesto savivaldybės patalpose įrengtas balsavimo vietas.

VRK duomenimis, pirmąją išankstinio balsavimo dieną aktyviausiai balsavo Neringoje, Birštone ir Palangoje registruoti rinkėjai.

Balsavimas iš anksto truks iki ketvirtadienio vakaro. Balsuoti rinkėjai gali nuo 7 valandos ryto iki 20 valandos vakaro bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur yra deklaravę gyvenamąją vietą.

ELTA primena, kad šiemet į EP kandidatų sąrašus Lietuvoje kelia 14 politinių partijų ir viena koalicija.Iš viso rinkimuose į EP teisę balsuoti turi 2 386 422 rinkėjai. Į rinkėjų sąrašą yra įtraukti rinkėjai, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje arba užsiregistravo balsuoti užsienyje.

Palyginti su 2019 metų rinkimais į EP, šiemet rinkėjų skaičius sumažėjo 4,2 proc. tai yra 104 tūkst.120 rinkėjų.

VRK ir „Kėdainių mugės” inf.

(VRK nuotr.)