Didžiausia šalyje – net 11 000 narių vienijanti Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga vasario 28-ąją šalyje organizuoja palaikymo akciją, skirtą Ukrainai. Tądien Lietuvos mokykloms rengiama visuotinė istorijos pamoka.

„Palaikome Ukrainos nepriklausomybę, teritorinį vientisumą bei tarptautiniu mastu pripažintų sienų išsaugojimą. Norime užtik­rinti, kad prireikus Ukrainos žmonės ir švietimo bendruomenė gali tikėtis mūsų paramos.

Šią savaitę girdėjome keistų interpretacijų istorijos Ukrainos valstybės atžvilgiu, todėl, rengdami visuotinę istorijos pamoką, visų pirma, siekiame pademonstruoti solidarumą ir palaikymą ukrainiečių pedagogams. Antras svarbus tikslas – Lietuvos pedagogų susitelkimas ir deramas pasiruošimas neramumams. Ne mažiau svarbu informuoti Lietuvos moksleivius, kokia iš tiesų yra Ukrainos istorija ir jos valstybingumo šaknys“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Visuotinė pamoka – nuotoliniu būdu

Nuotolinė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko pavaduotojo, istorijos mokytojo Audriaus Jurgelevičiaus vedama pamoka vyks vasario 28 d. (pirmadienį). Visų dalykų mokytojai kviečiami 8 val. ryto skirti pirmą pamoką Ukrainos istorijai.

Nuorodą į nuotolinę pamoką bus galima rasti LŠMPS Facebook profilyje ir interneto svetainėje www.svietimoprofsajunga.lt

Visi mokytojai pamokos metu kviečiami fotografuotis su mokiniais ir nuotraukas siųsti el. paštu info@svietimoprofsajunga.lt, kurios, kartu su palaikymo ir solidarumo deklaracija, bus siunčiamos Ukrainos pedagogams.

„Mokytojai gali improvizuoti, kurti savo pamokas, tačiau labai svarbu, kad būtume vieningi. Negalime leisti perrašinėti istorijos“, – pabrėžia LŠMPS pirmininkas Egidijus Milešinas.

Parengta pagal LŠMPS inf.