Ne viena šalies savivaldybė nusprendė, kad šiuos mokslo metus jose besimokantys penktokai vienuoliktokai baigs nuotoliniu būdu. Ne išimtis ir Kėdainiai. Gegužės 10 dieną į miesto ir rajono mokyklas 5–11 klasių mokiniai negrįš.

Gegužės 10 dieną grįžti į mokyklas 5–11 klasių mokiniams leido šalies Vyriausybė, nustačiusi privalomą sąlygą – mokinių testavimą. Tačiau priimti konkrečius sprendimus Vyriausybė paliko savivaldybėms: apklausus mokyklų bendruomenes, apsispręsti, ar mokyklos atvers duris. 

Mokiniai, kurių tėvai sutiktų dėl vaikų testavimo, mokytųsi klasėse, o nesutikę testuotis – nuotoliniu būdu.

Ilgai diskutavo

Ketvirtadienį rajono savivaldybės administracijos direktorius pasirašė įsakymą, kuriuo nurodė nuo gegužės 10 dienos Kėdainių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų 5–11 klasėse ugdymą pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas vykdyti nuotoliniu būdu.

Tad nuotoliniu būdu mokslo metus pabaigs šešių rajono gimnazijų, trijų progimnazijų, penkių pagrindinių mokyklų bei Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro penktokai – vienuoliktokai. Iš viso Kėdainių rajono savivaldybėje mokosi 3 103 5–11 klasių mokiniai, iš viso yra 154 klasių komplektai.

Grįžti nenori patys vaikai

Kaip teigia rajono mero patarėja Jorūnė Liutkienė, dėl sprendimo, ar grąžinti penktokus – vienuoliktokus į mokyklas, vyko ilgos diskusijos su mokyklų vadovais ir visomis organizacijomis. „Savivaldybė leido visiems pasisakyti ir nuspręsti patiems, tačiau, kaip ir visoje šalyje, mišriam (ugdymo – red. past.) būdui 5–11 klasėse nepritarė nei mokyklų vadovų asociacija, nei rajono mokinių taryba, nei tėvai“, – teigė mero patarėja.

Savivaldybės internetinėje svetainėje teigiama, kad Kėdainių rajono mokinių taryba organizavo apklausą ir dar balandžio 29 dieną pateiktame rašte pateikė apklausos rezultatus. Prieš nuotolinį mokymąsi pasisakė 81,4 procentas apklaustųjų.

Keletas nuomonių

Grįžimo į mokyklas tema tarp šeimų, auginančių mokyklinio amžiaus vaikus, vyrauja jau ilgą laiką. Paklausėme kelių pažįstamų šeimų nuomonės.

„Pradžioje į mokyklą grįžti norėjau, tačiau kuo mažiau lieka laiko iki vasaros atostogų, tuo mažiau matau prasmės. Žinoma, kad norisi susitikti su klasės draugais, tačiau mokytojai ėmė kalbėti, kad mums grįžus į mokyklą, puls tikrinti mūsų žinių ir iš karto klasėse rašysime kontrolinius“, – atviravo vienos miesto mokyklos mokinys, apklausoje pasisakęs už mokslo metų baigimą nuotoliniu būdu.

Aštuntoje klasėje besimokančio kito mokinio mama sakė, kad apklausa jos vaiko klasėje buvo suorganizuota paskutinę minutę besibaigiant praėjusiai savaitei, tad tėvai turėjo atsakyti labai greitai. „Mūsų klasėje tik keletas tėvų pasisakė už kontaktinį ugdymą nuo gegužės 10 dienos. Aš ir daugelis kitų tėvų manome, kad esant tokiai koronaviruso situacijai, saugiau mokytis namuose“, – sakė moteris.

„Dėl grįžimo į gimnaziją buvo apklaustas tik vaikas, mano, kaip tėvo, nuomonės, niekas neklausė. Norėtųsi, kad mokslai vyktų „gyvai“, nes motyvacija senka, vyresniesiems dar praktiškai liko du mėnesiai iki birželio 26 d., bet baisu, kad išeis į mokyklas ir susirgs. Šiandien išgirdome, kad teigiamas testas nustatytas kažkam iš abiturientų, tai dėl saugumo gal geriau, kad mokysis nuotoliu“, – nuomonę išsakė vienos miesto gimnazijos moksleivio tėvas.

Testavimas pažaboja plitimą

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad daugiau ligos protrūkių skaičiuojama būtent ugdymo įstaigose, kur atstumų laikymasis ir kiti su viruso plitimu susiję veiksniai valdomi sudėtingiau. Taip yra todėl, kad dažniau nei suaugę besimptome koronaviruso ligos forma serga vaikai, kurie gali lengviau pernešti virusą rizikos grupėje esantiems visuomenės nariams.

Profilaktinio testavimo galimybių plėtimą ugdymo įstaigose ministerija mato kaip didžiulį žingsnį pažabojant viruso plitimą. Testavimas yra būtinas tose savivaldybėse, kuriose atvejų skaičius yra didesnis nei 200 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų per 14 dienų. Kėdainiuose šis rodiklis, gegužės 6 dienos duomenimis, yra beveik 275 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

(„Pixabay“ nuotr.)

Panašios naujienos