Spalio 24-ąją, kai bus minima Tarptautinė klimato kaitos diena, visi norintieji – nuo moksleivio iki eksperto – galės pasitikrinti savo žinias aplinkosaugos srityje. Registruotis į egzaminą galima jau dabar.

„Tai bus pirmasis tokio tipo ir masto aplinkosauginio švietimo renginys Lietuvoje. Nusprendėme organizuoti visiems prieinamą nuotolinį egzaminą, tikėdami, kad tokiu būdu pritrauksime ne tik aplinkosaugos entuziastus, bet ir tą visuomenės dalį, kuri šiomis temomis domisi rečiau.

Egzaminą laikyti kviesime kiekvieną – nuo moksleivio iki senjoro, nuo ką tik sužinojusio apie klimato kaitą iki aplinkosaugos eksperto. Esame tikri, kad dalyvaudami šiame egzamine dalyviai ne tik pasitikrins žinias, bet ir įgis naujų kompetencijų, kurios padės didinti bendrą Lietuvos gyventojų aplinkosauginį raštingumą“, – sako vienas iš egzamino organizatorių, Žaliosios politikos instituto vadovas Remigijus Lapinskas.

Pirmą kartą organizuojamas Nacionalinis aplinkosaugos egzaminas vyks spalio 24 d. bet kuriuo metu nuo 8 iki 20 val. specialioje internetinėje platformoje www.aplinkosaugosegzaminas.lrt.lt. Dalyviai bus suskirstyti į 4 kategorijas: 7–9 klasių moksleivių (vaikai, kurie yra jaunesni nei 14 metų, turi turėti laisvos formos tėvų sutikimą ir jį atsiųsti el. paštu – egzaminas@zaliojipolitika.lt); 10–12 klasių moksleivių; plačiosios visuomenės; ekspertų.

Kiekvienai dalyvių kategorijai ekspertų komisija ruošia klausimus, kuriuose atsispindės klimato kaitos, atliekų tvarkymo, gyvosios gamtos, energetikos, žiedinės ekonomikos ir Europos žaliojo kurso temos. Geriausiai egzamine pasirodę dalyviai bus apdovanoti prizais specialioje egzamino laureatų apdovanojimo ceremonijoje. Aplinkos ministerija įsteigė specialų prizą – kelionę moksleivių grupei Baltijos jūros būklę stebinčiu moksliniu laivu „Vėjūnas“, kuris priklauso Aplinkos apsaugos agentūrai.

Šiuo egzaminu siekiama ne tik patikrinti gyventojų žinias, įvertinti visuomenės ekologinį raštingumą, bet ir sudominti aplinkosaugos temomis platesnę visuomenės dalį.

Norintieji išmėginti savo jėgas Nacionaliniame aplinkosaugos egzamine turi užsiregistruoti. Tai galima padaryti jau dabar, nes galėsite į savo pašto dėžutę gauti naudingos informacijos ir patarimų, kaip geriau pasiruošti egzaminui.

Daugiau informacijos rasite www.aplinkosaugosegzaminas.lrt.lt. Čia taip pat galėsite užsiregistruoti į egzaminą.

Parengta pagal organizatorių inf.