Kėdainių rajono savivaldybės taryba paėjusį penktadienį vienbalsiai pritarė Kėdainių Valstiečių ir žaliųjų frakcijos pasiūlymui skirti 7 tūkst. eurų iš savivaldybės biudžeto autobusų stotelės Vainikų kaime paviljonui įrengti. Iki šiol kaimo gyventojai viešojo transporto laukia po atviru dangumi.

Lėšos Vainikų autobusų stotelės techninio projekto ir statybos darbų finansavimui buvo paskirtos svarstant padidėjusio savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimą. Paviljoną autobusų stotelei skirs Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Biudžetas pasipildė

Kaip tarybai pristatė savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė, rajono biudžetas pasipildė 1 848 000 Eur. Didžioji dalis gautų pajamų – 1 533 080 Eur – su tiksline paskirtimi.

Atsižvelgus į pajamų pasikeitimą buvo patikslintas biudžeto išlaidų planas. Didžiausia suma – 1 430 000 Eur – skirta savivaldybės seniūnijoms padidėjusių būsto šildymo, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų gyventojams išmokėjimui.

Pinigų yra

Pasak rajono mero Valentino Tamulio, šių metų biudžeto eilutėje, iš kurios galima skirti lėšas autobusų stotelės kaime įrengimui, yra 15 300 Eur likutis.

„Dėl pinigų jokios problemos nėra“, – patikino jis. Meras prasitarė, jog tokio paties prašymo dėl autobusų stotelės sulaukta ir iš Meironiškio gyventojų, poreikis gali būti ir Pagiriuose.

Pasiūlymas spęsti klausimą kompleksiškai

Opozicijos savivaldybės taryboje lyderis Saulius Grinkevičius pasidžiaugė kolegų pasiūlymu dėl autobusų stotelės kaime įrengimo ir darbų tęstinumo.

„Tikrai geras pasiūlymas. Praėjusioje kadencijoje savivaldybėje jau buvo tokių iniciatyvų ir, berods, tris stoteles suspėta įrengti (viena iš – prie Krakių gimnazijos), – priminė praėjusios kadencijos rajono meras S. Grinkevičius. – Darbų tęstinumas yra. Ateičiai savivaldybei siūlau kompleksiškai pasižiūrėti į šį klausimą ir parengti programą, kiek iš viso rajone pagal būtinybę ir finansines savivaldybės galimybes turėtume dar įrengti tokių stotelių.“

S. Grinkevičius prisiminė, kad praėjusioje kadencijoje tokių stotelių įengimas kainavęs apie tris– keturis tūkstančius eurų. Pasak savivaldybės tarybos senbuvio, parengus autobusų stotelių kaimiškose rajono vietovėse poreikio programą, būtų aiškiau ir gyventojams, ir savivaldybei.

Kėdainių mugės“ inf.