Nedidelė, tačiau gražių planų turinti Pilionių kaimo bendruomenė itin džiaugiasi, kad pagaliau išpildė ilgai brandintą svajonę – atidarė savus namus.

Simbolinę įkurtuvių juostelę Pilioniuose perkirpo (iš kairės) Kėdainių rajono vietos veiklos grupės projekto priežiūros vykdymo vadovė Kristina Kulbienė, rajono meras Saulius Grinkevičius ir Pilionių bendruomenės pirmininkė Regina Žukauskaitė.

Simbolinę įkurtuvių juostelę Pilioniuose perkirpo (iš kairės) Kėdainių rajono vietos veiklos grupės projekto priežiūros vykdymo vadovė Kristina Kulbienė, rajono meras Saulius Grinkevičius ir Pilionių bendruomenės pirmininkė Regina Žukauskaitė.

Įgyvendinę kiek didesnės negu 110 tūkstančių litų vertės projektą dabar pilioniškiai jau gali pasigirti: „Ir mes turime kur susiburti!“
Pasak projekto vadovės Onos Jonikienės, bendruomenės namų įrengimas nebuvo lengvas. „Didžiausia problema, kad mūsų kaime nebuvo likę jokio tuščio visuomeninio pastato. Prieš kurį laiką apie bešeimininkį butą trijų butų name mums prasitarė buvęs Dotnuvos seniūnijos seniūnas Antanas Alekna. Jo ir savivaldybės specialistų dėka pavyko sutvarkyti visus dokumentus ir pajudinti centro patalpų kūrimą iš mirties taško. Esame laimingi, kad visi rūpesčiai pagaliau baigėsi ir padedami gerų žmonių mes padarėme, kas kažkada atrodė neįgyvendinama. Dabar turime bendruomenės namus su salyte ir buitinėmis patalpomis. Šis centras mums tarnaus ir džiaugsme, ir nelaimėse“, – įsitikinusi projekto vadovė.
Bendruomenės centro pirmininkė Regina Žukauskaitė neslepia, kad kol kas pilioniškiai nėra labai aktyvūs: „Mūsų žmonės yra atpratę bendrauti. Tačiau įgyvendinę bendruomenės centro įkūrimo projektą ne vienam parodėme, kad galime padaryti viską, tik reikia noro. O planų turime labai gražių. Reikia ir tiltelį per Dotnuvėlę pasistatyti, kad mūsų jungtinė Pilionių ir Jaunakaimio bendruomenė galėtų be vargo susitikti bei bendrauti, ir stovyklas jaunimui surengti, ir kitas veiklas organizuoti. Užtenka gyventi kiekvienam atskirai, reikia pradėti džiaugtis ir bendrais dalykais.“
Pilionių bendruomenės namų atidaryme dalyvavęs rajono meras Saulius Grinkevičius gyrė kraštiečius už veiklumą ir mokėjimą planuoti. „Visi mūsų kraštiečių projektai įrodė, kad jie moka pasirinkti ir įgyvendinti tai, ko labiausiai reikia. Vieną etapą, kai buvo gauta nemaža parama ir ji įsisavinta, jau baigėme. Dabar ateina kitas finansavimas, kuris bus skirtas verslumui ir įvairioms veikloms. Linkiu visoms bendruomenėms atrasti savąjį kelią, kad būtų įveiktos nelengvos verslumo užduotys“, – sakė rajono vadovas.

Panašios naujienos