Į „Kėdainių mugės“ redakciją kreipėsi Josvai­nių seniūnijos gyventoja Virginija, kuri pranešė pastebėjusi visokiais užrašais išmargintą autobusų stotelę pačiame Josvainių miestelio centre. Moteris sakė negalinti suprasti, kam parūpo taip išdarkyti stotelę, ir kodėl nesiimama priemonių tiems užrašams pašalinti.

Buvo atsiųsta stotelės nuotrauka su tokiu prierašu:

„Mano supratimu, autobusų stotelėse paviljonai pastatyti tam, kad autobuso laukiantys keleiviai galėtų pasislėpti nuo lietaus ar žvarbaus vėjo, o ne tam, kad juose būtų spjaudoma, šiukšlinama, o sienos tepliojamos visokiais užrašais. Suprasčiau, jei tai būtų menas, bet čia tik teplionės.

Josvainių stotelė yra prie pagrindinio iš Kėdainių link Cinkiškių vedančio kelio, kuriuo kasdien pravažiuoja daugybė žmonių. Kokį vaizdą jie susidaro apie mūsų miestelį? Argi taip turime reprezentuoti savo gyvenamąją vietą?

Tokį stotelės vaizdą užfiksavau dar sausio pradžioje, tačiau neskubėjau siųsti nuotrauką žurnalistams, maniau, kad gal atsakingi asmenys imsis kažkokių priemonių, bet prabėgo beveik trys savaitės, pokyčių nėra…“, – rašė Virginija.

Seniūnija iškart sureagavo

„Šių stotelių priežiūrą turi vykdyti kelių tarnyba, čia yra jų turtas. Pirmiausia nueisiu pasižiūrėti, kas ten, stotelėje, yra padaryta, tada skambinsiu tarnybos vadovui ir tarsimės, ką būtų galima padaryti“, – vos tik išgirdęs apie gyventojos išsakytą problemą sakė Josvainių seniūnas Algimantas Sirvydas.

Su seniūnu susisiekus dar kartą, jis informavo, kad jau turi planą, kaip sutvarkyti vandalų nuniokotą stotelę.

„Kalbėjau su kelių tarnyba, jie dabar dažyti neapsiima, nes trūksta lėšų. Sakė, kad galime kreiptis į kažkokį skyrių, bet kol su jais susirašinėsime, mums bus greičiau nupirkti dėžę dažų ir stotelę patiems nudažyti. Tam kelininkai neprieštarauja, tad imsime ir perdažysime paviljoną. O ką daugiau daryti? Kito kelio aš nematau.

Negali stotelės tokia išvaizda būti, juk prie pagrindinio kelio yra, negražu. Mes pavasario nelauksime, kai tik bus geras oras, seniūnijos darbuotojai šį darbą atliks. Nudažysime paradinę pusę, kur labiausiai prirašinėta, jei liks dažų, tai ir kitą pusę atnaujinsime, nes ir ten užrašų yra.

Kas čia „pasidarbavo“, nežinia, už rankos nepagavome. Negali sakyt, kad čia tikrai vaikų darbas, bet čia jų daugiausia susirenka, po pamokų visas pulkas laukia autobuso į Skaistgirius, Kunionius. Gal kažkam ir panižo rankos?

Jei nudažysime stotelę ir ją vėl niokos, galbūt statysime vaizdo stebėjimo kamerą. Bet, žinote, visur tų kamerų negali pastatyti, reikia, kad žmonės suprastų ir vaikams paaiškintų, kad taip negalima elgtis, juk po to reikia tvarkyti, viskas kainuoja.

Tai dar, ačiū Dievui, kad vandalai daugiau kažko nepridaro. Būna, po savaitgalio randi kokį nusuktą kelio ženklą, tai pataisai, bet nėra taip, kaip mieste, kur stoteles išdaužo, žaidimų aikšteles niokoja, pastatus apipaišo…

Žinot, anksčiau mes patys pasistatydavom futbolo vartus ar taip ką, ir visa tai saugodavome, o dabar, kai kiti viską įrengia, patys neprisideda, tai ir nevertina to darbo, ateina, išdrasko, išspardo“, – apie supratingumo stoką šiuolaikinėje visuomenėje kalba Josvainių seniūnas.

Ar kelininkai skiria dėmesio autobusų stotelėms?

AB „Kelių priežiūra“ Kėdainių meistrija mūsų rajone prižiūri 35 autobusų stotelių paviljonus. Pasak Kėdainių kelių tarnybos vadovo Tomo Glebavičiaus, vandalai neretai nuniokoja šiuos statinius – išdaužo stiklus, išspardo plokštes, apipaišo. Dažniau tokių atvejų fiksuojama ten, kur būna didesnis moksleivių srautas. Kokia žala kasmet yra padaroma, atskiros statistikos nėra, visgi per rajoną susidaro nemaža suma.

T. Glebavičius pripažįsta, kad stotelių paviljonų priežiūra turi būti tinkama ir savalaikė, tačiau darbų apimtis apriboja lėšų stygius.

„Atskirai stotelių paviljonų priežiūrai lėšos nėra skiriamos. Tai įeina į visų kelių periodinei priežiūrai skiriamų lėšų eilutę. Periodinės priežiūros lėšos gana ribotos ir jos daugiausia naudojamos asfalto ir žvyro dangų remonto darbams atlikti.
Pavasarį, kai oro sąlygos bus tinkamos, bandysime šiek tiek pagražinti tuos rajone esančius paviljonus. Pernai Pagirių miestelyje nugriovėme seną gelžbetoninį paviljoną, tai šiemet ten statysime naują. 2021 metais rajone vietoj nugriautų senų įrengėme 3 naujus paviljonus. Lietuvos automobilių kelių direkcija sudaro visos šalies stotelių paviljonų eilę, darbai atliekami pagal numatytą grafiką“, – teigia AB „Kelių priežiūra“ Kėdainių kelių tarnybos vadovas Tomas Glebavičius, tuo pačiu ragindamas gyventojus neniokoti esamų statinių.

Prašo pranešti

Apie suniokotas stoteles, kaip ir apie sudėtingas eismo sąlygas keliuose: kliūtis, duobes, plikledį, suniokotus ženklus, gyventojai kviečiami pranešti Eismo informacijos centro trumpuoju tel. nr. 1871 (kaina 0,09 Eur/min.) arba kitais tel.: +370 5 232 9600, +370 615 49 300.

„Nors nuolat vykdome priežiūros darbus, tačiau esame ir būsime dėkingi pilietiškai nusiteikusiems gyventojams, kurie pasidalins savo turima informacija nurodytais kontaktais“, – teigia kelininkai.

Titulinė nuotrauka: „Taip baisiai atrodanti stotelė tikrai nepuošia Josvainių miestelio“, – sako šią nuotrauką atsiuntusi seniūnijos gyventoja Virginija.