Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos prekybos centruose liepą pigo 5,5 proc. (4,11 euro) tačiau, kaip rodo kainas stebinčio portalo Pricer.lt analizė, buvo 1,2 proc. brangesnis nei 2022 metų liepą.

Reikšmingai (daugiau nei 10 proc.) pigo šešios prekės: saulėgrąžų aliejus, pigiausias jogurtas, pigiausia juoda arbata, pigiausia sūdyta silkės filė, pigiausia varškė, ryžiai.

Iš viso reikšmingai (10 proc. ir daugiau) brango 20 prekių iš 52 stebimų. Labiausiai brango bulvės, „Lipton“ arbata, pigiausias batonas, cukrus, virta dešra, kiaušiniai, duona.

Birželį visi prekybos tinklai mažino kainas, bet nepakankamai, kad įvyktų reitingo pokyčiai. Tad pirmoje vietoje išlieka „Maxima“, kurios krepšelis pigo 3,10 euro.

Antroje pozicijoje, kaip ir birželį, yra „e-Rimi“ (pigo 2,88 euro), o „Rimi“ – trečioje vietoje (pigo 4,19 euro).

Tuo metu mažindami krepšelio kainą prekybos tinklai „Norfa“ (pigo 6,69 euro) ir „Lidl“ (8,91 euro) dalijasi ketvirtą ir penktą vietas.

„Barbora“ liepą taip pat mažino kainas 3,62 euro ir liko šeštoje vietoje, „IKI“ – septintoje vietoje (pigo 3,34 euro), o „Last Mile“ – aštuntoje vietoje (0,11 euro).

Anot ekspertų, skirtumas tarp pigiausio („Maxima“) ir brangiausio („Last Mile“) krepšelio yra 16,20 euro (24,9 proc.).

ELTA

(Asociatyvi nuotr.)