Spalio 3 dieną Kėdainiuose veikianti gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ veterinarijos klinikėlė, teikianti pagalbą beglobiams gyvūnams juos gydant, sterilizuojant, globojant, minėjo ketverių metų veiklos sukaktį.

Veterinarinė priežiūra – mieste ir kaime

Praėjusį šeštadienį veterinarijos klinikėlės duris Mindaugo gatvėje varstė maži ir dideli lankytojai su dovanomis „Pifo“ globotiniams – kas gimtadienio proga piešinį atnešė, o kas – maisto, priežiūros ar valymo priemonių. Pirmą kartą atėjusieji galėjo susipažinti su globojamais katinukais ir šuniukais, sužinoti apie klinikos veiklą ir naujus planus. 

Pasak „Pifo“ gyvūnų globos koordinatorės Kėdainiuose Gretos Linkės, klinikėlėje per 4 metus iš viso buvo gydomi 675 beglobiai gyvūnai: katės, šunys, laukiniai gyvūnai. Taip pat vykdyti projektai, kurių metu senjorai galėjo nemokamai sterilizuoti savo augintinius: šunis ir kates. Vykdant šį projektą, buvo sterilizuota 414 gyvūnų.

Dvejus metus teiktos veterinarinės paslaugos kaimo šunims: mobilioje veterinarijos klinikoje, aplankius kaimiškąsias seniūnijas, priežiūra suteikta 600 šunų. „Šiemet karantinas sujaukė mūsų planus, projektą pritaikėme katėms. Paaiškėjo, kad to irgi labai reikėjo, paslaugos sulaukė didžiulio susidomėjimo, žmonės skambina ir registruojasi. Projektas turėjo baigtis rugsėjį, bet dar yra daug norinčiųjų, tad pratęsėme jį dar mėnesiui. Tad dar laukiame skambučių iš kaimo gyventojų – už 5 eurus sterilizuosime, paženklinsime, paskiepysime, suduosime vaistų“, – sakė Greta Linkė.

„Pifo“ klinika taip pat vykdo laukinių kačių vakcinacijos ir sterilizacijos programą, kurios metu jau pasirūpino daugiau kaip 800 kačių, tačiau tai – dar ne pabaiga.

Keičiasi žmonių požiūris

„Pifo” darbuotojų ir savanorių didžiausia svajonė – kad visi gyvūnai rastų namus.

„Labiausiai džiugina žmonių požiūris, kadangi jis keičiasi. Tai ypač pamatėme, kai prasidėjo karantinas: žmonės skambino palaikyti, paklausti, ko mums reikia, aukojo maisto ir priemonių. Taip pat keičiasi požiūris ir į sterilizaciją, žmonės vertina palankiau ir domisi. Svarbiausia, kad radę beglobį gyvūną, žmonės nepuola jo atiduoti, bet skambina ir klausia – ką mes galėtumėme kartu padaryti? Mes pasiūlome gyvūną vakcinuoti, sterilizuoti, o žmonėms – jį auginti. Apie 60 proc. žmonių sutinka tai padaryti“, – pasakojo gyvūnų globos entuziastė.

„Šiuo metu globojame 28 šunis ir 30 kačių, įvairaus amžiaus, tad norintys globoti gyvūną žmonės drąsiai gali kreiptis. Žinoma, didžiausia svajonė – kad netektų imti į globą išmestų į gatvę gyvūnų, kad užtektų tik projektų… Bet kol kas tai turbūt nerealu. Pastebėjome, kad per tuos ketverius metus išmetamų šuniukų, kačiukų vadų sumažėjo, tačiau pavienių beglobių gyvūnų – sergančių, senų, žmonės dar randa“, – pasakojo Greta Linkė.

 „Pifo“ klinikėlė dėkinga visiems geradariams ir savanoriams, kurie padeda prižiūrėti gyvūnus, aukoja maisto, papildų, žaislų, įvairių kitų priemonių gyvūnų priežiūrai. Susiekti su klinika galite telefonu 8 681 40 309, taip pat apsilankykite „Pifo“ puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Panašios naujienos