Prieš trejus metus Kėdainiuose, adresu Mindaugo g. 13, duris atvėrusi įstaiga pagalbą suteikė šimtams beglobių kačių, šunų ir kitų gyvūnų, įvykdė ne vieną akciją bei namus rado dešimtims bešeimininkių šunų ir kačių. O visai neseniai atšventė ir gimtadienį.


Kartu su „Pifu“ gimtadienio šventę minėjo ir kraštiečiai, kurie į šventę atėjo ne tuščiomis: kraiku, maistu, žaisliukais, higienos priemonėmis, kurie yra visada būtini ir reikalingi šios įstaigos veikloje.

Svečiai vos tilpo

„Svečių skaičius nustebino mus, nes vienu metu buvo laiko tarpas, kai jau nebetilpo visi norintys, – šypsojosi Greta Linkė, „Pifo“ darbuotoja. – Atėjusiųjų pagrindas buvo šeimos su vaikais, vyresnių žmonių buvo tik vienas kitas užsukęs.

„Pifo” trejų metų gimtadienio šventėje smagu buvo ir vaikams, ir suaugusiems. Atvykusieji į šventę dovanojo įvairių reikalingų daiktų bei susipažino su „Pifo” globotiniais.

Dovanų gavome daug ir tokių, kokių mums labiausiai reikia: konservai, patiesaliukai, guoliukai, draskyklės ir kitos gyvūnų priežiūros priemonės, taip pat nemažai gavome ir sauso maisto, skirto šunims ir katėms.“ G. Linkė taip pat sakė, kad visą dieną vykusios akcijos metu juos aplankė ne tik būriai kraštiečių, bet ir nemažai žmonių, kurie jau turi priglaudę iš „Pifo“ gyvūną.

Pasak pašnekovės, užsukusiems į prieglaudą kraštiečiams tai buvo ir puiki proga susipažinti su gyvūnais, ypač tai įdomu vaikams – jie pramoksta, kaip elgtis su gyvūnu, kaip paimti į rankas, kaip su juo bendrauti.


Vykdo ir akcijas už simbolinę kainą

Pastarieji metai „Pifui“ jau nebuvo tokie sudėtingi kaip seniau, mat sulaukta žymiai mažiau skambučių dėl beglobių gyvūnų nei ankstesniais metais.

„Šiais metais pagrindiniai skambučiai buvo dėl kačių, tačiau mažėja dėl šunų. Tai rodo, kad žmonės galbūt į šiuos keturkojus žiūri atsakingiau ir ne taip dažnai paleidžia ar pameta. O ir mažų kačiukų vados pasipylė tik rudenį, pavasarinės gausos šiais metais mes išvengėme“, – džiugius šių metų veiklos rezultatus pristatė G. Linkė.

Be to, vis rečiau žmonės skambina dėl laukinių kačių sterilizacijos – o tai reiškia, pasak pašnekovės, kad rajone mažėja ir laukinių kačių.

„Situacija prie daugiabučių namų ganėtinai susitvarkė, sulaukiame mažiau skambučių dėl sterilizacijos, gyventojai jas švariau šeria, mažėja nešvarių indelių po namų langais.

Tačiau yra išlikusi didelė problema soduose ir garažuose. Šiais metais ten labai daug kačių sterilizavome, bet darbų galo dar nelabai matyti. Tiesa, dirbti tose vietose pradėjome tik šiais metais, tad tikimės, kad per kelis intensyvaus darbo metus ir situacija soduose ir garažuose stabilizuosis“, – kalbėjo G. Linkė.


Teikia ir konsultacijas

„Pifas“ vykdo ir įvairias akcijas bendruomenei – šią vasarą Krakių ir Josvainių seniūnijų gyventojams buvo siūlomos veterinarinės paslaugos už simbolinę, penkių eurų, kainą. „Į tai įėjo gyvūno ženklinimas, sterilizavimas, skiepas.

Žmonės gana aktyviai naudojosi šia paslauga, jų gausa netgi pranoko mūsų pirminius lūkesčius“, – kalbėjo pašnekovė ir pridūrė, kad jau matanti įstaigos trijų metų įdirbį ir kad viskas po truputį eina tik į gerąją pusę.

Be to, žmonės vis aktyviau iš prieglaudų gyvūnus priglaudžia pas save. „Jei žmonės ir neima būtent mūsų prieglaudos gyvūnų, tai bent pasiskambina pasikonsultuoti. Pavyzdžiui, pamato katinėlį prie konteinerio, skambina mums, klausia, ar galėtų jį pasigauti ir priglausti, prašo konsultacijų. Tai taip pat didelis judėjimas į priekį“, – pabrėžė G. Linkė.

Iš kitos pusės, šiais metais norintys priimti beglobį šuniuką to negalėjo padaryti, nes mažų beglobių keturkojų buvo tikras deficitas. „Skambučių ir norinčių juos priglausti buvo žymiai daugiau, nei mes savo globoje turėjome šuniukų. Akivaizdu, kad ir iš šios pusės viskas gerėja“, – sakė prieglaudos atstovė. Tiesa, beglobių kačiukų gausa vis dar yra opi problema, su kuria reikia po truputį tvarkytis.


Tikisi dar didesnio žmonių atsakingumo

Pašnekovės teigimu, mažėja ir žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų – metų pradžioje, vienoje rajono gyvenviečių, buvo rastas smarkiai sumuštas tąkart vos šešių mėnesių šunelis Čpokas.

Jis, didelėmis pastangomis, šiuo metu jau yra sveikas ir guvus. Laimei, tai vienintelis toks skaudus atvejis per šiuos metus. „Manome, kad žmonės po truputį tampa atsakingesni tiek gyvūno priežiūros, tiek ir laikymo atvejais. Na, nebent mes apie skaudžius atvejus tiesiog nesužinome“, – sakė ji.

G. Linkė prisipažino, kad prieš trejus metus tik įsikūrus, nebuvo tikėtasi, kad bus tiek daug darbo. „Manėme, kad daugiausia dirbsime prevencinį darbą, dabar teko pereiti ir į gyvūnų globą. Tikimės, kad ateinančiais metais žmonės bus atsakingi, kad aktyviai naudosis mūsų projektais ir siūlomomis akcijomis. Ir, žinoma, atsakingai žiūrės į savo augintinius“, – šypsojosi G. Linkė.