Praėjusią savaitę keletas Kėdainių krašto pieno ūkių savininkų kasdienį darbą iškeitė į išvyką sostinėn. Tačiau į Vilnių kraštiečiai važiavo ne pramogauti, bet pakeisti paromis budinčius palapinėje prie Žemės ūkio ministerijos kolegas. 

Praėjusią savaitę Kėdainių krašto pienininkai prisijungė prie žemdirbių protesto akcijos dėl kritiškos situacijos pieno sektoriuje suvaldymo.

Praėjusią savaitę Kėdainių krašto pienininkai prisijungė prie žemdirbių protesto akcijos dėl kritiškos situacijos pieno sektoriuje suvaldymo.

Šalies pienininkai budėti prie ministerijos nutarė iš karto po kovo 30-ąją Vilniuje surengtos protesto akcijos. Jos metu pieno ūkių savininkai išreiškė nepasitenkinimą kritiška situacija pieno sektoriuje.
Žemdirbiai labai solidariai palaiko pienininkus, kuriuos itin skaudžiai palietė krizė.
„Tai, kad už kilogramą pieno gamintojams mokama nuo 10 iki 17 centų, nėra normalu. Mūsų rajone yra apie 440 pieno gamintojų. Nemaža dalis jų turi didesnius ūkius, kurie garantuoja visos šeimos pragyvenimą. Jei pastaruoju metu ūkis tapo nuostolingu dirbant nuo ryto iki vakaro, vadinasi, kažkas yra negerai“, – protesto akcijos išvakarėse sakė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas. Jam be išlygų pritarė ir ūkininkas, Ažytėnų žemės ūkio bendrovės vadovas Šarūnas Šiušė: „Problemų turi dauguma mūsų šalies žemdirbių, tačiau pienininkai pakliuvo į labai gilią duobę. Tikrai turime suremti pečius, kad jiems padėtume su problemomis susidoroti. Be aukščiausios valdžios supratimo ir palaikymo to padaryti neįmanoma, tad artėjant pienininkų streikui mes kolegas žemdirbius norime paprašyti neišsibarstyti žemės ūkio aktualijų gausoje, o koncentruotis į pagrindinius aspektus.“
Protesto akcijos metu pienininkai bandė įtikinti politikus turėti valios tvarkant įstatyminę bazę: „Įstatymai turi tarnauti visiems, o ne atskiroms grupėms. Reikia sutvarkyti įstatyminę bazę taip, kad žaliavos gamintojai neliktų nuskriausti. Dabar žmonės dirba ne gaudami bent minimalaus pelno, bet net patirdami nuostolių.“
Žemdirbiai reikalauja sąžiningų įstatymų visiems ir normalaus atlygio už normalų darbą. Be to, prašoma teisingų kompensacijų ir paramos bei atsakingo valdžios atstovų darbo.
Kadangi pienininkų reikalavimai kol kas nejuda iš nulinio taško, tai jų atstovai pasiryžę mėnesį laiko budėti prie Žemės ūkio ministerijos.
Kėdainių kraštui tokioje akcijoje atstovavo pieno ūkių atstovai iš Pernaravos, Dotnuvos ir Josvainių seniūnijų.
Bendrovės „Laufriza“ vadovė Kristina De Witte, budėjusi palapinėje, sakė, kad protestuotojai sulaukė valdžios atstovų dėmesio: „Į palapinę buvo užsukę ir ministerijos atstovai, ir Seimo nariai. Dažnas mūsų klausė, kaip sekasi ūkininkauti. Politikai turi suprasti, kad mes esame tvirtai nusiteikę dėl savo ketinimų. Esame pareiškę, jog, nesulaukę norimo dėmesio, mes imsimės drastiškesnių priemonių, tarp kurių yra ir svarbių šalies kelių blokavimas. Kartu su kolegomis sutarėme, kad turime būti ryžtingi, jei norime išgyventi.“