Rugpjūčio 15-ąją – Žolinė. Tai valstybinė šventė, todėl tądien bus galima nemokamai žvejoti visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama ir nėra organizuojama limituota žvejyba, primena Aplinkos ministerija.

Nors žvejyba nemokama, reikia nepamiršti, kad vienos žvejybos metu leidžiama sugauti tik tam tikrą kiekį žuvų, be to, jos, kaip ir vėžiai, turi būti atitinkamo dydžio tam, kad būtų saugomi ir atkurti jų ištekliai. Žuvys matuojamos nuo snukio pradžios iki uodegos peleko galo, vėžiai – nuo galvos smaigalio pradžios iki ištiestos uodegos plokštelės galo.

Draudžiama gaudyti:

– šamus – iki 75 cm;

– lašišas, šlakius – iki 65 cm;

– salačius – iki 55 cm;

– lydekas – iki 50 cm;

– vėgėles, ūsorius, sterkus – 45 cm;

– baltuosius amūrus ir marguosius plačiakakčius – iki 40 cm;

– karpius – iki 40 cm;

– kiršlius, marguosius upėtakius, šapalus, menkes – iki 30 cm;

– lynus – iki 25 cm;

– siauražnyplius vėžius – iki 10 cm.

Sugavus mažesnes žuvis ar vėžius, juos privaloma nedelsiant paleisti į tą patį vandens telkinį. To nepadarius gali tekti pakloti kelis šimtus eurų. Pavyzdžiui, už pagautą mažesnį šamą teks atlyginti gamtai padarytą 480 eurų žalą, už lydeką ar salatį – 240 eurų. Be to, dar gresia bauda.

Aplinkosaugininkai primena, kad visus reikalavimus galima rasti mėgėjų žvejybos taisyklėse. Gauti konsultaciją galima ir parašius el. paštu konsultacijos@aad.am.lt.

Parengta pagal Aplinkos ministerijos inf.

Panašios naujienos